Hlavní navigace

Ministerstvo školství se distancuje od komerčních nabídek na "přípravu studentů ke státní maturitě"

[Tisková zpráva] Ministerstvo školství i CERMAT se co nejdůrazněji distancují od komerčních nabídek na „přípravu studentů ke státní maturitě 2011“.

Sdílet

Stanovisko MŠMT ke komerčním nabídkám přípravy studentů k nové maturitě

V návaznosti na rozhodnutí vlády, která 18. srpna 2010 potvrdila konání nové maturitní zkoušky v roce 2011, začaly se ve zvýšené míře množit nabídky komerčních subjektů na "přípravu studentů ke státní maturitě 2011“. Některé z nich zaštiťují pořádání přípravných kurzů údajnou akreditací MŠMT, případně nabízejí semináře pod vedením pedagogů vyškolených Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CER­MAT).

MŠMT i CERMAT se od těchto nabídek co nejdůrazněji distancují. MŠMT nevydává akreditace k těmto školením, kurzům a seminářům a CERMAT se na jejich přípravě nepodílí, nekontroluje jejich průběh a není ani garantem jejich úrovně a obsahu.

Studenti, učitelé i ředitelé škol mají nejlepší možnost seznámit se s novou podobou maturitní zkoušky v rámci Maturitní generálky MAG´10, která proběhne ve školách ve 4 dnech od 11. do 14. října 2010 podle jednotného zkušebního schématu.

Výsledky obdrží žáci nejpozději 10 dnů před tím, než budou podávat přihlášky k „ostré“ maturitě - tedy předtím, než budou volit své maturitní předměty a jejich obtížnost. Kromě vlastní představy o obtížnosti zkoušek získají rovněž přímou zkušenost s tím, jak budou zkoušky organizovány a jak budou probíhat. Podrobné informace o průběhu MAG´10 jsou k dispozici na webových stránkách http://www.no­vamaturita.cz/, v ru­brice Maturitní generálka.  

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).