Hlavní navigace

Česko se účastní největšího mezinárodního setkání biovýrobců BioFach

[Tisková zpráva] (Ministerstvo zemědělství ČR) Biopotraviny všeho druhu a ze všech koutů světa, biokosmetiku, ale i hračky či módní doplňky z přírodních textilií – to vše a ve vysoké koncentraci najdou ctitelé zdravého životního stylu, příznivci biopotravin a fandové ekologicky šetrné produkce i samotní ekozemědělci v Norimberku na veletrhu BioFach.

Sdílet

České Ministerstvo zemědělství bude mít na veletrhu národní expozici již počtvrté. Zahájení veletrhu, který se koná od 16. do 19. února a jehož hlavním tématem je letos „Světová výživa“, se zúčastní delegace MZe vedená náměstkem ministra panem Jurajem Chmielem.

V polovině února se sejdou v Norimberku na mezinárodním veletrhu BioFach vystavovatelé, návštěvníci a příznivci bioproduktů a ekologického zemědělství. Veletrh představuje největší mezinárodní výstavu biopotravin a bioproduktů, ale i přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, hraček, dárků nebo módních doplňků z přírodních textilií či zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství.

Biopotraviny nakoupíte také na některých farmářských trzích:

Přehled farmářských trhů na celý týden najdete vždy v pondělí na Vitalia.cz včetně plánů na jarní období.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Jsem velmi rád, že má Česká republika zastoupení také na tomto veletrhu. Ukazuje se totiž, že stále více zákazníků a spotřebitelů klade důraz na ekologicky šetrnou produkci, vyhledává přírodní materiály a bioprodukty. Pro naše výrobce je zdejší účast dobrou možností prezentovat jejich firmy, ale také možností seznámit se s konkurencí a novými trendy v této oblasti,“ říká ministr Ivan Fuksa.

Veletrh představí zajímavé inovace, atraktivní speciální přehlídky a gastronomické zóny. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat biopotraviny všechno druhu a ze všech koutů světa, seznámit se s nejnovějšími produkty i trendy ekologického zemědělství.

„Stejně jako v loňském roce najdete v hale pět na rozloze sto deset metrů čtverečních společnou expozici Ministerstva zemědělství a českých firem. V zahajovací den odpoledne proběhne v české expozici setkání s vystavovateli a partnery – „České bioregio,“ přibližuje náměstek ministra zemědělství Juraj Chmiel.

Na veletrhu je již tradičně velká pozornost věnována biovínu. Díky nevídanému nárůstu zájmu o víno v ekologické kvalitě bude vínu zasvěcena i v letošním roce celá hala 4A norimberského výstaviště. Tradičně je také na veletrhu BioFach udělována cena za nejlepší biovíno a cena za nejlepší olivový bioolej.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).