Hlavní navigace

Společnost Medtronic spouští zákaznickou helplinku pro pacienty s inzulínovou pumpou

[Tisková zpráva] Helplinka pro diabetiky bude sloužit nejen klientům z České republiky, ale také ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Sdílet

Společnost Medtronic spustila první helplinku pro diabetiky ve střední Evropě. Helplinka bude pomáhat pacientům s inzulínovou pumpou z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Tým linky, která sídlí v Praze, má v současnosti šest členů.

Helplinka má sloužit pacientům s diabetem 1. typu, především těm, kteří používají inzulínovou pumpu od společnosti Medtronic a potřebují poradit s nastavením pumpy, vysvětlit některé funkce nebo mají nějaký technický problém. Bude tedy řešit jakékoliv dotazy týkající se inzulínové pumpy, s nimiž byli klienti dosud zvyklí obracet se na obchodní zástupce Medtronicu nebo edukátory.

K tématu: Diabetes v číslech

Linka bude dále sloužit také potenciálním klientům, kteří se chtějí dozvědět o terapii inzulínovou pumpu či mají jiný všeobecný dotaz, který s touto terapií souvisí. Od zahájení provozu kontaktuje helplinku průměrně 50 volajících den­ně.

„Naše společnost neustále hledá způsoby, jak zlepšit a rozšířit služby pacientům a zvyšovat jejich komfort. Velké množství pacientů ve střední Evropě dnes využívá inzulínovou pumpu a my jim chceme poskytnout odpovědi na jakékoli otázky, které by mohli v této souvislosti mít, a tím jim maximálně usnadnit život,“ říká Martin Bureš, generální ředitel Medtronic Czechia, s.r.o.

Tým linky bude pracovat se speciálním systémem, který umožní zobrazit při hovoru klientovu historii (kdy v minulosti volal a kvůli čemu) a současně ukáže, jaký typ pumpy klient má, takže specialista bude ihned vědět, jak postupovat.

Jedná se o první helplinku společnosti Medtronic pro diabetiky v regionu střední a východní Evropy. V Evropě provozuje Medtronic stejné helplinky ještě v Beneluxu a Velké Británii.

Telefonní číslo helplinky pro české klienty je +420 233 059 059.

Diabetes v ČR

Počet diabetiků se za posledních 30 let více než zdvojnásobil a stále prudce stoupá. V České republice je nyní asi 800 000 pacientů s diabetem,  z toho více než 50 000 pacientů s diabetem 1. typu. Diabetes 1. typu je nevyléčitelná choroba, která je důsledkem neschopnosti slinivky produkovat inzulín, který tělo potřebuje, což vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi. Jedná se o autoimunní onemocnění, proti kterému neexistuje žádná preventivní léčba. Do objevu inzulínu v roce 1921 umírali všichni pacienti s diabetem 1. typu do jednoho roku od zjištění choroby. Díky neustálému zlepšování diagnostiky a stoupajícím léčebným možnostem může v současnosti vést většina z nich úplně normální život.

O divizi Diabetes společnosti Medtronic

Divize Diabetes společnosti Medtronic (www.medtronic­diabetes.com) je nejvýznamnější světový dodavatel řešení pro management diabetu včetně integrovaných systémů, inzulínových pump, systémů kontinuálního monitorování glykémie a specializovaného softwaru na podporu léčby diabetu. Poskytuje také špičkové nepřetržité služby podpory pacientům i lékařům. 

O společnosti Medtronic

Medtronic, Inc. (www.medtronic­.com), je vůdčí společnost v oblasti medicínských technologií, které poskytují celoživotní řešení pro osoby postižené chronickými onemocněními. Nabízí produkty, léčebné postupy a služby, které zkvalitňují nebo prodlužují životy milionů lidí. Technologie firmy Medtronic se používají k léčbě a zvládnutí různých stavů, např. srdečních onemocnění, neurologických poruch, vaskulárních onemocnění a diabetu, a každoročně prospějí přibližně 2,5 milionům lidí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).