Hlavní navigace

Lze zhubnout zdravě a natrvalo?

[Tisková zpráva] Obezita se stává jednou z nejvážnějších civilizačních chorob, Česká republika patří k zemím s nejvyšším výskytem této nemoci. A stále také přibývá lidí, kteří si svůj problém s nadváhou uvědomují a chtějí ji aktivně zvládat. Právě pro ně, ale i pro všechny, kdo si chtějí váhu udržet, nebo se zkrátka stravovat se zdravě a vyváženě, připravila Iva Málková novou pomůcku – knihu Hubneme s rozumem tvořivě.

Sdílet

Nejrůznější diety ani zaručeně zázračné přípravky z reklamních spotů nevedou k úspěšnému cíli. Iva Málková již tisícům absolventů svých kurzů a desetitisícům čtenářů svých knih ukázala, že k trvalému zhubnutí vede jediná cesta – snížit energetický příjem a zvýšit výdej, změnit svůj životní styl. „Všichni dělají podobné chyby – problém s kily začíná v hlavě, v nevhodných návycích,“ tvrdí autorka knihy Iva Málková. Ve svých knihách, brožurách a dalších pomůckách zdravého hubnutí shrnuje svou celoživotní zkušenost s prací s obézními a lidmi s nadváhou. Vychází z osobní zkušenosti zdolávání vlastní nadváhy, z odborné znalosti psycho­logie a z kognitivně-behaviorální terapie.

Čtěte téma: Už nechci mít panděro!

Větší břicho je realitou téměř každého muže po třicítce. Sportují, nepřejídají se a stejně si musejí rok od roku povolit pásek. Jak se zbavit obtížného pupku?

Její nová kniha je variantou hotových jídelníčků, které jsou u hubnoucích velmi oblíbené hlavně pro své jednoduché použití. Díky interaktivnímu pojetí knihy si takovýto jídelníček čtenář vytvoří sám, a to z jídel, která mu chutnají. Nemusí přitom nic počítat, kniha obsahuje chutné a nutričně vhodné recepty pro ty, kdo chtějí zhubnout, ale i pro ty, kdo si své váhové úbytky chtějí udržet. Velká výhoda je, že není nutné vařit zvlášť pro sebe a pro rodinu. Pro nehubnoucí členy rodiny lze jídlo jednoduše upravit podle tipu u receptu. 

Vlastní receptové části předchází teoretický úvod, v němž čtenář najde instrukce pro práci s knihou, a zásadní informace pro poučenou přípravu každodenního jídelníčku, který je v souladu s výživovými doporučeními pro hubnutí i udržení váhy.

Nová kniha byla představena při setkání s novináři ve čtvrtek 23. září v 10:30 v Galerii Louvre. Hosty setkání byli další spolupracovníci společnosti STOB – Mgr. Jana Divoká, která se zabývá dětskou obezitou a rodinnými kurzy, MUDr. Marie Skalská, která se věnuje problematice diabetu 2. Typu (diabetes související s obezitou) a MUDr. Ing. Tereza Hodycová, která představila nový komunitní web www.stobklub.cz. MUDr. Petr Sucharda, přední český obezitolog, promluvil o současné situaci české obezitologie a léčbě obezity.

Čtěte také: Jste štíhlá, ale máte velké břicho? Dieta nepomůže! 

Co dělat s břichem, které neesteticky přetéká přes okraj pásku a ne a ne se ho zbavit? Řada dívek nasazuje tvrdou dietu. Jenže ta podle lékařů problém velkých bříšek nevyřeší! Co tedy s tím?

Hubnout je obtížné a ti, kdo o to vážně usilují, si zaslouží pomoci. Hubneme s rozumem tvořivě přesně vystihuje přístup Ivy Málkové k hubnutí: nebýt závislý na nějakém předem daném schématu, ale vybrat si v rámci nutných omezení tu nejlepší stravu, na kterou mám právě chuť,“ řekl MUDr. Petr Sucharda, CSc., přední český obezitolog, který bude také čestným hostem setkání.

„První kniha edice Hubneme s rozumem byla i první knihou, kterou nakladatelství Smart Press vydalo,“ dodává k tomu Martina Boledovičová, ředitelka nakladatelství Smart Press. „Proto jsme se rozhodli právě další knihou ze stejné edice oslavit své 5. narozeniny – tedy 5 let působení nakladatelství na českém trhu. Spolu s námi své výročí oslaví i STOB – spolu se svými klienty zdravě hubne již 20 let.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).