Hlavní navigace

Rozbíhají se kurzy dalšího vzdělávání učitelů podpořené z fondů EU

[Tisková zpráva] Náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast školství Marie Kousalíková se dnes zúčastnila tiskové konference k projektu „Tvorba a pilotní ověření systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků ve zdravotně-sociální oblasti“.

Sdílet

Tento projekt, který je součástí 2. výzvy Operačního programu Praha – Adaptabilita, spojuje jedenáct středních škol a středních odborných učilišť hl. m. Prahy za účelem vytvoření systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. 

„Systém dalšího vzdělávání pedagogických pracovníkůnapomůže rozvoji odborných kompetencí učitelů ve zdravotně sociální oblasti a zvyšování kvality pedagogického působení na žáky středních škol na území Prahy,“ řekla Marie Kousalíková a dodala: „Jako náměstkyni primátora, do jejíž gesce spadá oblast školství, mne podpora z operačního programu Praha – Adaptabilita školám, které tak mohou využívat moderní vyučovací metody nebo neziskovým organizacím, jež pomáhají zaměstnávat handicapované osoby, dvojnásobně těší.“ 

V pilotních kurzech, které byly úspěšné ve 2. výzvě, bude podpořeno 521 pedagogických pracovníků, kteří jsou cílovou skupinou. Na základě prvotní analýzy bylo do nabídky zařazeno12 kurzů v rozsahu od 12 do 40 hodin, které mapují problematiku zdravotních, sociálně-kulturních a psychologických hendikepů studentů a žáků středních škol a odborných učilišť a prevenci sociálněpatolo­gických jevů.

Na dnešní tiskové konferenci byly představeny také dva vzdělávací projekty, které byly vybrány v 2. výzvě OP Praha Adaptabilita, prioritní osa Podpora rozvoje znalostní ekonomiky. Příjemci podpory se stala Střední zdravotnická škola, Ruská 91, Praha 10, která při výuce úzce spolupracuje s Vyšší odbornou školou sociálně právní, Jasmínová 3166/37a, Praha 10.

Střední zdravotnická škola Ruská má v nabídce kurz „Zdravotník zotavovacích akcí“, o který je velký zájem a jehož první běh se uskuteční v květnu 2010. Již v tuto chvíli se počítá s jeho 12 opakováními. Dále nabídne kurz „Základní norma zdravotnických znalostí pro pedagogy“, kurz „Výchova k reprodukčnímu zdraví“ a kurz „Pedagog a žáci s chronickou chorobou“.

Vyšší odborná škola sociálně právní připravila 6 kurzů: „Sociálně patologické jevy u žáků středních škol a úloha pedagoga při jejich prevenci“, kurz „Domácí násilí a jeho prevence“, kurz „Rozvoj interkulturní kompetence u pedagogů středních odborných škol“, kurz „Právní minimum pro pedagogy ve zdravotně-sociální oblasti“, kurz „Prevence syndromu vyhoření u pedagogů“ ve formě výjezdního školení a dále kurz „Využití skupinové práce a dynamika školní třídy“.

Všechny kurzy se připravují k akreditaci Ministerstvem zdravotnictví nebo Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).