Hlavní navigace

Kraj Vysočina láká turisty prostřednictvím GPS průvodce

[Tisková zpráva] GPS průvodce v dnešní době obsahuje deset naučných tras zaměřených na historii, architekturu a přírodní zajímavosti, které prostřednictvím GPS technologie provedou zájemce po zajímavostech Vysočiny.

Sdílet

„Vysočinou bez mapy – GPS průvodce po zajímavostech kraje" je projekt financovaný Fondem Vysočina a realizovaný Katedrou Geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci. Jeho hlavním cílem je ukázat cestovatelům kraj Vysočina trochu jinou, moderní, formou za využití přístroje GPS.

GPS průvodce v dnešní době obsahuje deset naučných tras zaměřených na historii, architekturu a přírodní zajímavosti, které prostřednictvím GPS technologie provedou zájemce po zajímavostech Vysočiny. Všechny trasy jsou volně a zdarma stažitelné z internetových stránek projektu na adrese , kde je rovněž uživatel krátce seznámen s tématem a náročností jednotlivých tras a má k dispozici výstižný návod k absolvování tra­sy.

Trasy jsou vytvořeny s využitím technologie Whereigo, která je v dnešní době populární především u hráčů Geocachingu. Trasy i návody k použití jsou v českém, anglickém a německém jazyce.

V souvislosti s uvedením GPS průvodce do provozu byla vyhlášena soutěž pro amatérské fotografy o hodnotné ceny, která potrvá do 30. 9. 2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).