Hlavní navigace

Klínovec láká rodiny s dětmi i školní zájezdy

[Tisková zpráva] (Ski areál Klínovec). Středisko Klínovec se snaží přilákat ještě více rodin s dětmi. K lákadlům patří pokračování kampaně zvýhodněného jízdného na různé typy skipasů: například 1–3 hodinové, dopolední či odpolední skipasy lze pořídit do 20. března za mimosezónní ceny. A nadále platí, že děti narozené po roce 2005 se mohou po klínoveckých sjezdovkách prohánět úplně zdarma.

Sdílet

Únor je na Klínovci tradičně doménou rodinných a prázdninových pobytů. Řada z našich návštěvníků již naprosto automaticky využívá benefity spojené s BONUS kartou, díky které je možné u našich partnerských hotelů a apartmánů při ubytování na tři a více nocí čerpat 20% slevu,“ říká Martin Píša ze Ski areálu Klínovec, který se již soustředí na rozsáhlé investice po konci letošní sezóny.

Vedle dokončených designových apartmánů Klínovec Meadows začnou ještě na jaře práce na nové centrální lanovce z Miniareálu na vrchol Klínovce, jež nabídne pohodlné 4sedačkové, odpojitelné bubliny. Dojde rovněž k prodloužení sjezdovek Pařezovka a U Zabitýho.

Například oblíbené penziony Kodera nebo Apolena v Háji u Klínovce hlásí na únor již zcela zaplněné kapacity. Podle Ivy Riegertové ze společnosti Medium Group SE, jež ubytovací kapacity provozuje, tvoří převážnou část klientely rodiny, ale i početnější skupiny dětí, nevyjímaje lyžařské kurzy. „Pro únor i březen se setkal s velikým úspěchem náš speciální balíček, doplňující klínoveckou BONUS kartu. Za 610 korun za osobu a den nabízíme ubytování, plnou penzi včetně nápojů a celodenní skipas,“ vypočítává Iva Riegertová. Za příplatek 150,– Kč je pro více než 20 dětí navíc k dispozici instruktor a půjčovna sportovního vybavení s možností výměny. Díky těmto opatřením se podařilo úspěšně překlenout následky hromadného rušení školních zájezdů, jež postihlo většinu horských středisek v České republice.

V zimní sezoně 2010/2011 mohou návštěvníci Ski areálu Klínovec využít zhruba 250 lůžek v apartmánech, 330 lůžek v hotelech a 650 lůžek v penzionech. Denně aktualizované informace na www.klinovec.cz nebo na www.facebook.com/kli­novec.

Vedle báječných lyžařských podmínek a řady slev a dalších zvýhodnění může Ski areál Klínovec nabídnout i novinku v podobě rozšířeného servisu pro rodiny s dětmi: vedle nezbytné půjčovny vybavené i bezpečnostními helmami jde především o inovovaný Miniareál (Dětský Skipark s lanovkou G) a rovněž službu hlídání dětí po dobu, kdy jsou jejich rodiče na sjezdovkách nebo v běžecké stopě.

Dětský koutek se službou hlídání je situován v Pensionu MAX Klínovec u sjezdovky Dámská (trojsedačková lanovka A) a je určen pro děti od 3 let. O děti se stará školený personál, po celou dobu pobytu mají k dispozici studené i teplé nápoje. V poledne nabízí MAX Klínovec za příplatek k ceně 90 Kč / 1 hodina hlídání i oběd. „Již jsme si stihli vybudovat stálou klientelu a mnoha dětem se od nás vůbec nechce. Navíc při celodenním hlídání mají rodiče slevu,“ líčí Pavel Elster, spolumajitel dětského koutku i půjčovny s nezbytnými helmami pro děti-lyžaře. Ty nabízí jak místní lyžařská škola JPK, tak MAX Klínovec a SportCentrum Klínovec bez nutnosti využití lyžařské školy. V době výuky jsou helmy v ceně.

Dětští návštěvníci Ski areálu Klínovec mohou využít nápaditě řešený Miniareál a především vlek G, který je zdarma. Na mírné sjezdovce byla vytvořena slalomová dráha s pohádkovými postavičkami, pokročilí malí lyžaři pak mohou vyzkoušet i náročnější terén, a to pod dohledem zkušených instruktorů. Součástí Minareálu je také Snowpark, kde je pro děti připravená lehká trať s terénními vlnami a malými skoky. Snowpark i dětský park jsou zajištěny technickým sněhem.

Rodiny hojně využívají také blízkost wellness a fitness center, dalšího společenského, sportovního, kulturního a v neposlední řadě i gastronomického vyžití v Jáchymově, Karlových Varech nebo v německém Oberwiesenthalu. „I řada Čechů do tohoto zimního střediska na německé straně Krušných hor ráda jezdí. Ceny jsou často pod českým průměrem a nabídka lákadel i pro rodiny s dětmi veliká. Nachází se zde perfektně spravované kryté tenisové kurty, bobová dráha nebo kluziště,“ doplňuje Ondřej Vojtěch ze společnosti Keilberg Meadows a.s., která na Klínovci dokončuje projekt designových apartmánů Klínovec Medows – www.klinovecme­adows.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).