Hlavní navigace

Kam se obrátit, postihla-li vás či vaše blízké mrtvice

[Tisková zpráva] (Dílny tvořivosti) Dosud byli lidé, kteří prošli mrtvicí, nehodou či úrazem s poškozením mozku, ve vzduchoprázdnu. Chyběly informace o tom, jakou rehabilitaci a kde mohou dostat.

Sdílet

Dílny tvořivosti nyní vydaly Manuál ucelené péče pro lidi po poškození mozku na území Prahy. Manuál je k dispozici zdarma a to buď v tištěné nebo elektronické podobě.

Program Dílen tvořivosti nabízí specializované sociální služby poskytující podporu při znovuzískávání důležitých dovedností umožňující návrat do aktivního života. Sociálně terapeutická dílna, terénní práce, case management, pracovní poradenství a podpůrná skupina nabízí široké spektrum individuální i skupinové podpory.

Kde sehnat lékaře? Poradí manuál

Nedílnou součástí poskytování služeb se stala také úzká spolupráce s odborníky z oblasti zdravotní péče, pro které je nabídka sociálních služeb, na které by mohli své pacienty odkazovat, často nedostupná nebo nepřehledná. O to víc pro samotné pacienty.

Proto vznikla myšlenka na vytvoření Manuálu ucelené péče, který by zprostředkoval přehlednou nabídku odborné péče všech složek ucelené rehabilitace, tedy léčebné, pedagogické, sociální a pracovní rehabilitace. Součástí členěného přehledu jsou také ověřené kontakty a stručný popis poskytované péče. Tištěná podoba tohoto Manuálu má nyní i svou elektronickou podobu.

Manuál je k dispozici zdarma a jeho elektronickou podobu najdete na internetových stránkách Dílen tvořivosti www.dilnytvori­vosti.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).