Hlavní navigace

Jsou v Česku léky levné, či drahé?

[Tisková zpráva] (iHETA) Chcete se poučit, jak se v Česku reguluje cena léků? A zjistit, zda patříme k zemím, kde jsou léky levné či drahé? Tyto otázky zodpoví seminář o lékové politice u nás.

Sdílet

Seminář pořádá Institut pro zdravotní ekonomiku a technology assessment (iHETA) a European school of management and technology (ESMT) a to 13. ledna od 13.30 do 17 hodin v hotelu Majestic v Praze.

Seminář se bude věnovat podobám lékové regulace v evropských zemích a v Česku a jejich vlivu na fungování systému zdravotnictví. Účastníci se mimo jiné dozví výsledky projektu „Pharmaceutical innovation and pricing regulation“, která sledovala vliv různých forem regulace farmaceutického trhu v evropských zemích na investice do výzkumu a vývoje nových léčiv.

Kam směřuje léková politika v Česku

Mezi přednášejícími vystoupí farmakoekonom Tomáš Doležal, Filip Vrubel z ministerstva zdravotnictví, který bude hovořit mimo jiné o tom, co se dá očekávat v lékové politice u nás či Hans W. Friederiszick, který představí studii o souvislostech mezi cenami léků a investicemi do vývoje nových léčiv v daných zemích.

Zájemci o účast na semináři se mohou přihlásit na adrese info@iheta.org.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).