Hlavní navigace

Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?

[Tisková zpráva] Farmářské tržiště Kubáň a Náplavka nabízí návštěvníkům bezplatnou rezervaci Svatomartinské husy nebo kachny, které budou k mání na trzích vždy každou sobotu počínaje 30. říjnem, a také každou sobotu v měsíci listopadu.

Sdílet

Možnost rezervace má dvojí užitek – návštěvník – spotřebitel ví, že si pro svou kachnu nebo husu v poklidu může přijít a netrápí se tím, zdali se na něj a jeho nedělní hosty dostane.

Další význam má systém objednávek pro farmu, kde se pracuje stále tradičně a každá husa či kachna se připravuje, škube a balí ručně. Protože jde o velké penzum práce den před trhem, je pro farmu velmi užitečné vědět, kolik kousků má skutečně přivézt. Farmář veze určitou část na přímou objednávku na konkrétní jméno, a zároveň samozřejmě i zásobu pro volný prodej. Díky objednávkám ale minimalizuje riziko, protože chlazené husy a kachny pochopitelně nelze „odložit“ a skladovat.

Objednávky ušetří čas a starosti na obou stranách.

Více o trhu: Farmářské tržiště na Náplavce

Více o trhu: Farmářské tržiště Kubáň

Přehled farmářských trhů na celý týden vždy v pondělí na Vitalia.cz.

Kromě rezervací na stránkách www.farmarske­trziste.cz se zároveň veze část drůbeže normální cestou na volný sobotní trh.

Farmy jsou z ekologicky čisté oblasti Vysočiny a Orlických hor, zvířata v nich mají možnost volné pastvy a jsou zvířata krmena naklíčeným ječmenem. Před porážkou nejsou stresována transportem, příprava se provádí den před trhem.

www.farmarske­trziste.cz

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).