Hlavní navigace

Jak zvítězit nad blbcem

[Tisková zpráva] Stačí jeden blbec ve vašem okolí a všechno se obrátí vzhůru nohama. Blbec má totiž pouze jeden jediný cíl. Zničit naše štěstí a otrávit nám život. Naštěstí se blbcům můžeme účinně ubránit. Chcete vědět jak? Právě to vás naučí kniha humorologa Václava Budinského „Věčný boj s blbcem (aneb jak na ně)“.

Sdílet

„Blbec je nevyrovnaný a vnitřně nespokojený člověk, který kvůli svým problémům otravuje život svému okolí. A pokud se mu nebráníme, může nás dokonce svým blbstvím nakazit,“ varuje Václav Budinský. Sám osobně považuje za nejlepší zbraň proti blbcům humor. Proto je kniha Věčný boj s blbcem plná nejrůznějších vtipných příruček, které nám pomáhají blbce zpacifikovat. 

Naopak, pokud bychom se měli při srážce s blbcem něčeho zásadně vyvarovat, je to podle Václava Budinského agresivita. „Poměrně často mají lidé tendenci oplácet stejné stejným, takže na jednání blbce, které považují za agresivitu vůči vlastní osobě, reagují také agresivitou. Někdy zůstane u agresivity slov, jindy přejde do podoby fyzického násilí, které může mít nedozírné následky. Stačí, když se dotyčný neovládne a blbce zapíchne. Trestní zákon zatím, bohužel, nerozlišuje mezi zabitím blbce a neblbce,“ konstatuje ve své knize Václav Budinský.

Proto doporučuje mnohem účinnější a bezpečnější metody, například ignoranci blbců. „Chovejte se tak, jako by blbec vedle vás vůbec neexistoval. Dívejte se skrze něj, neodpovídejte na jeho dotazy či poznámky. Když budete důslední, oslavíte s touto metodou značné triumfy. Mezi ně lze ovšem započítat i výpověď z práce v tom případě, pokud tuto taktiku uplatníte k blbci, který je současně vaším šéfem,“ upozorňuje Václav Budinský.

Knihu „Věčný boj s blbcem (aneb jak na ně)“ vydává Nakladatelství Lucie. Její cena činí 240 Kč a je k dostání v běžné síti knihkupectví.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).