Hlavní navigace

Inspekce varuje před nebezpečným dětským kočárkem

[Tisková zpráva] Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představují vážné riziko pro uživatele.

Sdílet


Autor: Česká obchodní inspekce

Jedná se o dětský kombinovaný kočárek, typ Implast Bolder 4, který je prodáván volně bez obalu. Výrobcem kočárku je firma P.P.H. IMPLAST s.j. ul. Wykopy 11, 60–001 Poznaň, Polsko.

Při posouzení výrobku a příčiny nebezpečí bylo zjištěno, že vlastnosti posuzovaného vzorku výrobku nejsou ve shodě s bezpečnostními požadavky na dětské kočárky.

Při zkoušce bylo zjištěno:

a)      lůžko (hluboké) provedení: Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo již při třetím nárazu k uvolnění („vyjetí“) lůžka od konstrukce. Přední klipsy se tak dostaly mimo konstrukci a dále nebylo možno ve zkoušce pokračovat – požadavek na bezpečnost kočárku nebyl splněn!

b)     sportovní provedení: Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 21 mm – požadavek normy je max. 10 mm!

Při směr vozidla, kdy je rukojeť vpředu, došlo opět po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 20 mm – požadavek normy je opět max. 10 mm!

Požadavek na bezpečnost kočárku tak opět nebyl splněn. Dále byly zjištěny nedostatečné a neúplné informace v návodu k používání a značení na výrobku.

Tento dětský kočárek Implast Bolder 4 tak není ve shodě s požadavky na výrobky pro péči o dítě – Dětské kočárky a zároveň nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků dle zákona o obecné bezpečnosti výrobků.

„Vzhledem k tomu, že kočárek není bezpečným výrobkem, bylo vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinností stažení výrobku z trhu a z používání a dále byla uložena povinnost účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečnosti výrobku osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Zdroj: Česká obchodní inspekce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).