Hlavní navigace

Holešovické farmářské trhy v zimě nekončí

[Tisková zpráva] Oblíbené farmářské trhy v Praze 7 budou pokračovat až do Vánoc. V prosinci se na ně návštěvníci Holešovické tržnice mohou těšit dokonce každou sobotu.

Sdílet

Útočiště před nepříznivým počasím poskytne farmářům i návštěvníkům zeleninové tržiště v hale 22, kam se přesune většina stánků z venkovních prostor. Milovníci domácích produktů tak budou moci nakupovat uzeniny, sýry, ryby, pečivo, med, víno mošty a další pochoutky až do 18. prosince, kdy se koná poslední letošní trh.

„Rádi bychom ve spolupráci s Holešovickou tržnicí pokračovali v pořádání farmářských trhů i v příštím roce. Lidé z celé Prahy si sem zvykli chodit nakupovat kvalitní české produkty a z pozitivních ohlasů víme, že by o zachování této tradice moc stáli,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.  

V roce 2011 by se trhy měly konat od 15. ledna.

Předvánoční farmářské trhy v Holešovicích budou rovněž obohaceny o různé zajímavé akce. V sobotu 6. 11. zde bude probíhat škola kávy či degustace piva. Od jednoho z největších odborníků na kávu v Čechách Itala Roberta Trevisana se návštěvníci dovědí, že káva je zdravá a škodlivou se stává pouze špatnou přípravou, proč káva v Itálii chutná lépe než v Čechách a jak docílit na cappuccinu krásných obrazců z našlehaného mléka. „Dobrá káva se musí připravit con amore, s láskou, nejde o to rychle připravit dávku kofeinu. Zbytek je o know-how a zkušenostech, které v sobotu návštěvníkům předáme,“ komentuje Roberto Trevisan.

Milovníky piva zase potěší degustace piva za účasti pivního sommeliera z rodinného pivovaru Chodovar, který už léta díky svému tradičnímu nepasterizovanému pivu bojuje proti velkým pivovarům a k jehož specialitám patří například borůvkové či čokoládové pivo nebo pivní kosmetika. „Na Holešovickém farmářském trhu chceme prezentovat skutečně české pivo, a tím je naše třináctka Vánoční ležák, jediné pivo na trhu vyrobené ze stoprocentně českého chmele, tzv. Žateckého Červeňáku,“ říká spolumajitel pivovaru Jiří Plevka. Lákadlem pro pivaře bude také kvasnicový ležák čepovaný přímo z dubových sudů.

Přehled farmářských trhů na celý týden vždy v pondělí na Vitalia.cz.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).