Hlavní navigace

HELP bude na Hervis ½Maratonu Praha 2010

[Tisková zpráva] Kampaň Evropské komise Help – Pro život bez tabáku se v rámci svého letošního programu představí na Hervis 1/2Maratonu Praha, prvním ze závodů organizovaných společností Prague International Marathon („PIM“) v rámci PIM Běžeckého seriálu 2010, který se bude konat 27. března 2010 v centru Prahy.

Sdílet

V průběhu celého dne si bude moci kdokoliv nechat zdarma změřit hladinu CO (oxidu uhelnatého) v dechu a  zjistit tak svou míru znečištění plic. Zároveň se může dozvědět další informace o tom jak přestat kouřit, o pasivním kouření a jak se kuřácké hrozbě vyhnout a nepodlehnout. Veškeré tyto aktivity budou probíhat ve stanu kampaně HELP, jehož modro oranžová barva se nedá přehlédnout. V prostředí stanu budete moci zároveň natočit krátký zábavný či seriózní video příspěvek na téma kouření, který bude případně umístěn na www.help-eu.com.  

Jiří Nečásek, marketingový ředitel PIM, k tomu dodává, „Veškeré naše aktivity se týkají sportu, a tak nám přišlo logické podpořit i tuto kampaň, která pomáhá lidem zvítězit nad tímto zlozvykem.“

O kampani HELP – Pro život bez tabáku 

Kampaň „HELP – Pro život bez tabáku“ organi­zovaná Evropskou komisí má za cíl přesvědčovat občany v 27 členských státech EU, aby nezačínali s kouřením nebo aby přestali kouřit, a upozorňovat je na škodlivé dopady pasivního kouření prostřednictvím televizní a internetové kampaně a různých jiných aktivit.

Kampaň se zaměřuje na mladé lidi ve věku 15 až 34 let, se zvláštním důrazem na mládež žijící ve znevýhodněném sociálním prostředí.

Hlavním tématem kampaně  jsou „nápady“: nápady, jak přestat s kouřením, jak nezačínat kouřit nebo jak se vyhnout pasivnímu kouření.

Navštivte stránky www.help-eu.com  

Kampaň  získala cenu za nejlepší zdravotní  kampaň 

Kampaň HELP získala ve Francii cenu v soutěži „Grand Prix Empreintes“ za nejlepší zdravotní kampaň roku 2009.

Soutěž „Grand Prix Empreintes“  organizují sdružení AACC (Association des agences-conseils en communication), UDA (Union des Annonceurs) a SNPM (Syndicat national de la presse médicale). Tato sdružení každoročně oceňují nejlepší kampaně v oblasti zdraví.  

O Hervis  1/2Maraton  Praha

Hervis  1/2Maraton  Praha přilákal  v roce  2009  více  než 6  000  běžců a  tisíce  diváků,  což z něho  činí jednu  z nejoblíbenějších  běžeckých  událostí v zemi.  Závod  také nedávno  získal velmi  prestižní ocenění IAAF  Road  Race  Gold  Label, které se  uděluje závodům,  jež splňují řadu  důležitých  kritérií vztahujících  se  k  organizační a  sportovní úrovni  závodu,  k  úrovni bezpečnostních a zdravotnických standardů, mediálních služeb a k celkové atmosféře.

Pro více informací  navštivte: www.pim.cz

Zajímá vás běh? Podívejte se na seriál Lenoch maratoncem.

Miluji sporty, ale běh k mým vášním rozhodně nikdy nepatřil. Teď se to možná změní. Přihlásila jsem se na běžecký kurz, mám trenérku, vedu si tréninkový plán a v březnu uběhnu půlmaraton. Možná. V květnu možná i maraton… Půjdete do toho se mnou? Běhání je prý zdravý sport. Pokud se tedy běhá správně. Také o tom je náš seriál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).