Hlavní navigace

Festival vína v Mníšku pod Brdy uvedou známé osobnosti

[Tisková zpráva] Po loňském úspěchu a obrovském zájmu veřejnosti se organizátoři rozhodli festival rozšířit. Letos přijede na třicet vystavovatelů z Čech, Moravy a mnoha dalších zemí.

Sdílet

Již tuto sobotu, 20. června, se v Mníšku pod Brdy nedaleko Prahy uskuteční již čtvrtý ročník MNÍŠECKÉHO FESTIVALU VÍNA s  mezinárodní účastí. Festival podpořený Vinařským fondem, Středočeským krajem a městem Mníšek pod Brdy slavnostně zahájí v 11,30 hodin jeho prezident, herec Jan Rosák, senátor Jiří Oberfalzer a ředitel festivalu Josef Vítek. Průběh festivalu bude moderovat bude Petr Jančařík.

Po loňském úspěchu a obrovském zájmu veřejnosti se organizátoři rozhodli festival rozšířit. Letos přijede na třicet vystavovatelů z Čech, Moravy a mnoha dalších zemí. Ochutnávat vína budou návštěvníci tradičně v podzámčí – v areálu Hostince Káji Maříka. Tento areál  je umístěn ve zdařile rekonstruované budově bývalého pivovaru v romantickém prostředí v centru  Mníšku pod Brdy.

„V rámci festivalu proběhne také soutěž o Championa festivalu. Výsledky slavnostně vyhlásíme v průběhu akce a návštěvníci budou moci nejlepší vína z této soutěže ochutnat při degustaci řízené zkušeným odborníkem a znalcem vín Zdeňkem Reimannem a přímo od vystavovatelů zakoupit nebo objednat,“  říká ředitel festivalu Josef Vítek. Návštěvníci se mohou také těšit na nová svěží vína ročníku 2008.

K vínu bezpochyby patří i hudba, na festivalu tedy nebude chybět ani cimbálová muzika Vonička a chicagský dixieland Tango Band. Organizátoři mysleli i na děti, které si na své přijdou ve výtvarné dílně.

Pražští návštěvníci se na festival snadno dostanou autobusy č. 317 a 321 ze Smíchovského nádraží.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).