Hlavní navigace

Festival v želivském klášteře láká na originální dovolenou

[Tisková zpráva] Premonstrátský klášter v Želivě, který leží v samém srdci Vysočiny, si na přicházející letní sezónu připravil zbrusu nový festival Musae Siloenes. Češi, kteří v poslední době poznávají raději svoji zemi, než přímořské státy, mohou využít netradiční nabídky a strávit týden v historickém klášteře s kulturním programem.

Sdílet

„Na festivalu vystoupí mezinárodně uznávaný pražský soubor Collegium Marianum zaměřený na hudbu sedmnáctého a osmnáctého století, který pravidelně vystupuje na Pražském Jaru. Účast potvrdila také jazzová zpěvačka Vladimíra Krčková, která patří k absolutní české špičce ve svém oboru a hudební recenzenti ji označují za jazzovou princeznu,“ přibližuje novinky z ojedinělého programu umělecká ředitelka festivalu Marika Pečená. Výjimečným večerem bude také projekce filmu Dobří holubi se vracejí od režiséra Dušana Kleina. Před dvaceti lety se totiž tento film z prostředí protialkoholické léčebny přímo v želivském klášteře natáčel.

Festival však nemá na programu pouze duchovní a hudbu a jazz. Po každém koncertu je pro návštěvníky připravená speciální noční prohlídka klášterního komplexu spolu s fotografickou výstavou z dnešního života želivských Premonstrátů. První ročník festivalu se tak chce zaměřit na hudbu, výstavy a film Dobří holubi se vracejí a nabídnout zájemcům bohatý program nejen na jediný den, ale po celou dobu letních prázdnin.

„I velké skupiny zájemců mohou bydlet přímo v klášteře, který má kapacitu až sto lůžek. Může to být tak ideální příležitost nejen pro páry, ale želivský klášter umožňuje pobyt i pro celé rodiny a partu přátel v příjemném prostředí,“ dodává správce kláštera František Marek.

Želivský premonstrátský klášter se zařadil na začátku února mezi národní kulturní památky a stává se oblíbeným turistickým cílem. V letních měsících si sem jezdí odpočinout ve velkém manažeři a známé osobnosti, o Velikonocích zde dovolenou trávily desítky lidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).