Hlavní navigace

Farmářské tržiště Kubáň: Lněný a vlněný týden

[Tisková zpráva] Farmářské tržiště Kubáň pořádá ve dnech 2., 4. a 6. listopadu 2010 zase jeden ze svých tematických týdnů, a sice Lněný a vlněný týden.

Sdílet

Akce se koná na podporu tradičních přádelních a textilních rostlin – len a vlna, které byly dlouhou dobu upozaděny před umělými vlákny.

Na trhu bude možné zakoupit ponožky, čepice, šperky, pyžama, šaty, lněná prostírání a ubrusy, plstěné a pletené polotovary z vlny i lnu na pletení a výrobu vlastních šperků. Nebude chybět také ukázka předení na kolovrátku.

Tematické týdny na Kubáni vyzdvihují vždy jednu důležitou sezónní surovinu – chřest, jahody, víno, jablka, brambory… a teď len a vlnu. Můžete se těšit ještě na Svatomartinskou husu a samozřejmě na netradiční Vánoční trhy, které s sebou přinesou nejedno překvapení.

Farmářské tržiště Kubáň (úterý a čtvrtky od 9 do 18 hodin, soboty od 9 do 14 hodin) přejde od 7. 12. do každodenního vánočního tržiště, kdy bude otevřeno každý den v týdnu od 10 do 19 hodin až do 23. 12. Vánoční farmářské trhy kromě farmářských produktů poskytnou také dárky, dekorace, stromky, živé ryby, zkrátka typický vánoční sortiment, ale samozřejmě v duchu farmářského tržiště, tak jsou návštěvníci již zvyklí.

www.farmarske­trziste.cz
www.facebook.com/far­marsketrziste

Přehled farmářských trhů na celý týden vždy v pondělí na Vitalia.cz.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).