Hlavní navigace

Farmářské trhy poprvé pod střechou

[Tisková zpráva] Pražské Vysočany se přidávají k módní vlně farmářských trhů. Velkou výhodou pro Pražany je však skutečnost, že tentokrát mohou čerstvé produkty od českých zemědělců nakupovat pod střechou nákupního centra. Což ocení především na podzim, kdy se začne hlásit špatné počasí. Podobný projekt zatím nemá v českém prostředí obdoby.

Sdílet

Vysočanské farmářské trhy budou probíhat v nákupním centru Galerie Fénix Vysočanská v patře na úrovni vstupu z Freyovy a Sokolovské ulice, a to každou sobotu od 8 hodin. Farmářské trhy v centru Prahy 9 startují už 4. září 2010 a budou se pravidelně opakovat každou sobotu.

Návštěvníci se mohou těšit na patnáct stánků, v nichž budou především středočeští zemědělci a farmáři nabízet široký sortiment kvalitních potravin. V pestré nabídce vysočanských farmářských trhů najdete čerstvé ovoce a zeleninu, mléčné či masné výrobky, ale také čerstvá vejce, houby, bezlepkové uzeniny, koření, mošty, klobásy a čabajky či medovinu.

Výhodou vysočanských farmářských trhů je také jejich dostupnost. Nákupní Galerie Fénix Vysočanská stojí přímo u stanice metra B Vysočanská a současně nabízí bezproblémové parkování v podzemí nákupního centra. Navíc v širokém okolí žádné jiné farmářské trhy dosud neprobíhají. Proto mají farmářské trhy velkou podporu Městské části Praha 9.

Katalog trhů s mapami, vyhledáváním, hodnocením. Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Můžete také hodnotit jednotlivá tržiště nebo vkládat vaše tipy a postřehy.

Hledáte trh páteční v okolí Prahy? Sobotní na Moravě? Najdete ho v našem katalogu! Pomozte nám ho doplňovat a vylepšovat.

Pochopitelně vám stále budeme každý čtvrtek přinášet aktuální přehled farmářských trhů na další týden v samostatném článku na Vitalii.

Galerie Fénix Vysočanská byla otevřena v roce 2008 a vedle supermarketu zde funguje na 80 obchodů včetně kaváren a restaurací. Poprvé se tak farmářské trhy budou odehrávat v prostředí, kde je možné spojit nákup čerstvých produktů s nákupem běžných potravin, s odpočinkem v kavárně či s občerstvením v některé z místních restaurací. A to vše bez ohledu na nepříznivé počasí. Projekt farmářských trhů pod střechou vychází vstříc současnému životnímu stylu zákazníků, kteří chtějí nakupovat v kultivovaném prostředí a na jednom místě. A zároveň dodává obchodnímu centru mnohem lidštější a osobnější rozměr.

S nápadem na pořádání vysočanských farmářských trhů přišla společnost Cushman & Wakefield, která je jednou z největších světových poradenských firem v oblasti nemovitostí. Pořádání farmářských trhů v příjemném prostředí nákupního centra zvýší význam Galerie Fénix Vysočanská a odliší ho od ostatních nákupních center. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).