Hlavní navigace

Elektronickou zdravotní knížku nově získáte ve vybraných lékárnách

[Tisková zpráva] V současné době si pořídilo elektronickou zdravotní knížku více než milion pacientů. Do systému je zapojeno více než devět tisíc zdravotnických pracovníků, padesát pět nemocnic a tři sta lékáren.

Sdílet

Elektronickou zdravotní knížku (EZK), která může obsahovat všechny informace o Vašem zdravotním stavu a výrazně tak usnadnit přístup zdravotníkům k těmto datům, si můžete nechat nově založit ve vybraných lékárnách používajících informační systém Lekis. S projektem, který nese označení „Nový IZIP v lékárnách“, přichází společnost IZIP, a.s. ve spolupráci se společností Lekis s.r.o. a jeho cílem je rozšířit počet EZK mezi pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny. Všechny lékárny s programem Lekis účastnící se projektu „Nový IZIP v lékárnách“ mohou pojištěncům VZP nejen EZK zřídit, ale rovněž do nich ukládat záznamy o vydaných léčivých přípravcích. Celý systém elektronických zdravotních knížek je pro všechny pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny ZDARMA.

Společnost IZIP, a.s., která provozuje systém EZK, zahájila od druhé poloviny srpna spolupráci s vybranými lékárnami používajícími informační systém Lekis. Jedná se o téměř třetinu lékáren v celé České republice a do projektu „Nový IZIP v lékárnách“ se budou zapojovat postupně. Díky tomuto projektu se zjednoduší zřizování elektronických zdravotních knížek, jejichž hlavním benefitem je, že pojištěnec má okamžitě k dispozici svá zdravotní data. „V minulosti jsme se již setkali s případy, kdy EZK zachránila dokonce lidské životy,“ komentuje výhody EZK Jiří Pašek, ředitel společnosti IZIP, a.s. pro Českou republiku, a dodává: „Pokud onemocníte na dovolené nebo se stane vážná dopravní nehoda, vždy bude mít zdravotník informace o vaší krevní skupině, alergiích a dalších životně důležitých zdravotních datech.“

Spolupráce s vybranými lékárnami, které používají informační systém Lekis, představuje výhodu i pro samotné lékárny, které díky tomu mají možnost získat nové klienty. „Vstup pro všechny lékárny používající program Lekis do projektu ‚Nový IZIP v lékárnách‘ je zcela zdarma. Navíc jsme pro lékárny vytvořili zajímavý bonusový program při získávání nových klientů,“ uvádí Petr Hála, ředitel společnosti Lekis s.r.o.

Informace o společnosti IZIP, a.s.

Systém IZIP (Internetový přístup ke zdravotním informacím pacienta) představuje souhrn zdravotních informací pacienta zpracovaný ve formě elektronické zdravotní knížky přístupné prostřednictvím internetu. Veškeré informace jsou uloženy a zobrazovány přehledně ve strukturované formě. Systém slouží k rychlému předávání aktuálních informací mezi zdravotní pojišťovnou a pacientem, lékařem a pacientem, či lékaři navzájem, pokud jim to pacient umožní. Lze tak předcházet zatěžování pacienta nevhodnou kombinací léků či opakovaným vyšetřením čímž systém IZIP výrazně zkvalitňuje péči o pacienta samotného a zároveň omezuje plýtvání finančními prostředky v celém systému zdravotní péče.

Elektronickou zdravotní knížku hradí svým pojištěncům Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky a Česká národní zdravotní pojišťovna. O zřízení elektronické zdravotní knížky lze zažádat prostřednictvím lékaře, na webových stránkách www.izip.cz a nově také ve vybraných lékárnách používajících program Lekis.

V současné době si pořídilo elektronickou zdravotní knížku více než milion pacientů. Do systému je zapojeno více než devět tisíc zdravotnických pracovníků, padesát pět nemocnic a tři sta lékáren.

Společnost IZIP, a.s., věnuje maximální pozornost oblasti bezpečnosti dat. Provoz elektronických zdravotních knížek probíhá plně v souladu s platnou českou legislativou. Společnost IZIP, a.s., je registrována Úřadem pro ochranu osobních údajů. Společnost IZIP, a.s., je nositelem certifikace ISO 27001 a ISO 9001.

Systém IZIP je také vysoce kladně hodnocen v rámci Evropská unie, která si ho zvolila jako referenční projekt. Využívání systému přináší pozitivní prvky jak pacientům, tak i lékařům. V neposlední řadě přináší významné benefity také zdravotním pojišťovnám.   

Informace o společnosti Lekis s.r.o.

Společnost Lekis s.r.o. patří mezi nejvýznamnější dodavatele informačních systémů do českých lékáren. Hlavním produktem společnosti je program Lekis pro Windows, který je určen pro všechny typy lékáren v celé České republice.

Lekis pro Windows je zcela nová moderní aplikace, která pomáhá lékárnám prakticky ve všech činnostech, které v lékárně probíhají. Díky novému unikátnímu uživatelskému rozhraní je práce s programem pro lékárníky intuitivní a efektivní.

Použitím vývojového prostředí .NET Framework od společnosti Microsoft se Lekis pro Windows stal nejmodernějším programem v České republice a použitá technologie ho předurčuje ke spolupráci na projektech jako je Nový IZIP v lékárnách, které používají internet a zabezpečené přenosy dat.

Společnost Lekis s.r.o. se stará o informační systémy ve více jak 700 lékárnách v celé ČR. Ve společnosti pracuje 70 zaměstnanců v deseti pobočkách.

Informační systém je lékárnám nabízen jako komplexní služba, tedy včetně hardwaru a následného servisu, který funguje 24 hodin 7 dní v týdnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).