Hlavní navigace

dTest: Test monitorů

[Tisková zpráva] Robustní obrazovky již nahradila většina uživatelů za ploché LCD monitory. O tom jaké jsou mezi nimi rozdíly, a zda je možné jimi nahradit i klasický televizor, informuje lednový test časopisu dTest.

Sdílet

Výhody LCD monitorů jsou nesporné. Mají nižší spotřebu elektrické energie, větší úhlopříčku a jsou také skladnější. Časopis dTest otestoval čtrnáct monitorů, u kterých ověřoval především kvalitu obrazu, snadnost obsluhy, video funkce a spotřebu elektrické energie.

Výsledky nejsou špatné. Drtivá většina monitorů získala dobrou známku. Lišily se hlavně výbavou, spotřebou elektrické energie, a pochopitelně cenou. Redaktor časopisu dTest Jan Hrouda k výsledkům testu dodává: „Ačkoliv vítěz testu Dell AW2310 stojí více než třináct tisíc, dobrou zprávou je, že kvalitní monitor můžete sehnat už za cenu kolem čtyř tisíc.“

Přečtěte si: Kdo si hraje, nezlobí…

Počítačové hry a zdravý životní styl? Pojďme si trochu zarýt do tradovaných mýtů a ukázat si, že počítačové hry nejsou jen náhražkovou zábavou pro asociální pařany. 

Test ovšem nepřináší dobrou zprávu pro ty, jež by si rádi monitorem nahradili svůj televizor. Ačkoliv jsou současné monitory širokoúhlé, což svádí ke sledování filmu daleko více než dřívější obrazovky s poměrem stran 4:3, rozhodně nejsou ekvivalentem běžných televizorů. Rozdíly jsou v kvalitě barev, plynulosti zobrazovaného pohybu, a zejména kvalitě zvuku, jsou-li monitory vybaveny vestavěnými reproduktory.

Jan Hrouda tyto výsledky doplňuje: „Pokud chce uživatel koupit monitor s vestavěnými reproduktory, který by současně obstojně hrál, měl by si spíše nechat zajít chuť. Všechny testované monitory s vestavěnými reproduktory získaly za kvalitu zvuku známku nedostatečně, s výjimkou modelu Asus VE246h, se známkou dostatečně.“

Test monitorů přináší časopis dTest 1/2011, podrobné informace jsou přístupné také na http://www.dtes­t.cz/clanek-1567/test-monitoru-2011

Časopis dTest dále přináší ve svém lednovém vydání testy čteček elektronických knih, tlakoměrů, lyžařských brýlí, nabíjecích baterií a srovnání životních pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).