Hlavní navigace

dTest: Kvalitní kuchyňský robot nemusí být drahý

[Tisková zpráva] Potřebujete pro práci v kuchyni pomocníka, na kterého je skutečně spolehnutí? Pořiďte si kvalitního robota. Usnadní vám veškeré práce jako sekání, krájení, hnětení těsta, a někdy i samotné vaření. Které nabízené funkce se vyplatí a které jsou reklamním trikem? Odpověď přináší říjnové vydání časopisu dTest.

Sdílet

Domácí robot je oblíbeným pomocníkem vášnivých kuchařů, ale jeho práci ocení i ti, kteří kuchyni teprve objevují. V testu dvanácti kuchyňských robotů, zveřejněném v říjnovém vydání časopisu dTest se objevily jak jednoduché přístroje určené na základní úpravu potravin, tak sofistikované přístroje, které zvládnou přípravu velkého rodinného oběda.

K nejlépe vybaveným již v základní sestavě patří Bosch MUM 4655EU, který se stal i celkovým vítězem testu. V těsném závěsu zůstávají robustní americké přístroje značky KitchenAid, které si získaly velkou popularitu, a které disponují mnoha funkcemi, bohužel ale většinou ne v základní výbavě. A to jejich nemalou cenu následně ještě výrazně zvyšuje.

Nejlepší testovaný robot vyjde na čtyři tisíce korun. To dokazuje, že kvalitní výrobky nemusí vždy být těmi nejdražšími. Naopak velmi drahý robot Vorwerk z přímého prodeje byl vyhodnocen jako podprůměrný.

Baví vás vaření? Pojďte s námi KE SPORÁKU.

Lze najít jeden model kuchyňského robotu vhodný pro všechny kuchaře? Šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová si to nemyslí. „Určitě nalezneme roboty celkově lepší a celkově horší kvality. Především ale každý musí vyhodnotit, které funkce využívá v kuchyni nejčastěji a jsou pro něj zásadní, a podle jejich výsledku zkoušek se při výběru orientovat.“ Kromě výsledků zkoušek naleznou čtenáři na www.dtest.cz také podrobný soupis dodávaného a volitelného vybavení všech testovaných přístrojů.

Novinkou na trhu jsou roboti, kteří i uvaří. Časopis dTest je podrobil důkladným srovnávacím zkouškám. A výsledek? Nakonec byly v testech poraženy běžným elektrickým sporákem.

Test kuchyňských robotů přináší časopis dTest 10/2010, podrobné informace jsou přístupné také na www.dtest.cz.

Časopis dTest přináší ve svém říjnovém vydání testy 3D televizorů, krémů na ruce, zimních pneumatik a smartphonů.

Zdroj: Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).