Hlavní navigace

dTest: Kvalita krémů na ruce

[Tisková zpráva] Časopis dTest se zaměřil na kvalitu krémů na ruce. Většina krémů v testu obstála se ctí, více než polovina dokonce s nejlepším hodnocením „velmi dobře“. Mezi výrobky na prvním a posledním místě jsou ovšem poměrně významné rozdíly.

Sdílet

V zimním období častěji než kdy jindy saháme po krému na ruce, neboť chladné počasí zatěžuje pokožku zdaleka nejvíce. Aby spotřebitelé věděli, který krém je nejvhodnější, časopis dTest jich prověřil devět a k tomu navíc jeden univerzální pleťový krém. Nejdůležitějším požadavkem na krémy byla jejich schopnost hydratace. Výrazné zlepšení hydratace pokožky se prokázalo například u krémů Nivea hand SOS a Eucerin, naopak pouze uspokojivá se pojí k rakytníkovému krému na ruce Weleda a Indulona. 

Další důležitou zkouškou byla schopnost péče o pokožku rukou, testovaná na 270 dobrovolnících. V této oblasti uspěl vítěz testu, krém Nivea hand SOS, a stejně dobrý byl i intenzivní ochranný krém Atrix. 

Překvapivě nejnižší hodnocení v testu získal krém Indulona. Ani jeho větší mastnost nemá na suchou pokožku o nic lepší vliv než lehké emulze. Naopak, právě pocit mastnoty byl předmětem častých stesků testujících dobrovolníků. Indulona příliš neobstála ani v pomyslném souboji s jedním z nejtradičnějších krémů, Nivea Creme v modré krabičce. Nivea prokazuje lepší hydratační i kosmetické vlastnosti.

Šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová k výsledkům testu dodává: „Indulona i Nivea creme jsou zástupci starší generace krémů, vyráběné na bázi vody v oleji. Tento typ krémů obecně dopadá v testech hůře. Jejich velkou výhodou je ale fakt, že neobsahují konzervační látky a mohou tak být vhodné pro jedince s citlivou pokožkou.“ 

Test krémů na ruce přináší časopis dTest 10/2010, podrobné informace jsou přístupné také na www.dtest.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).