Hlavní navigace

TEST: Pleťové krémy – kvalita nemusí být drahá

[Tisková zpráva] Časopis TEST nabízí výsledky testu univerzálních pleťových krémů. Testované výrobky dosahovaly překvapivě vysoké kvality. O největší překvapení se ale postaral vítěz testu. Na nejvyšší hodnocení „velmi dobře“ jako jediný dosáhl nejlevnější z testovaných krémů z obchodního řetězce Lidl.

Sdílet

Univerzální pleťový krém má doma snad každý. Nejčastěji bývá používán na ruce, ale jeho použití je téměř neomezené. Test se zaměřil na osm výrobků a hodnotil jejich schopnosti pečovat o pleť a mikrobiologickou kvalitu. Všechny testované výrobky prokázaly vysokou úroveň kvality; na posledním místě skončil krém dm/Balea Softpflege Creme s výsledným hodnocením „dobře“. 

Základním dělícím kritériem tohoto typu krémů je, zda se jedná o emulzi vody v oleji nebo oleje ve vodě. V prvním případě je výsledný produkt mastnější a hutnější, což nemusí každému vyhovovat. Tyto krémy jsou vhodné pro suchou pokožku či jako ochrana proti mrazu. V druhém případě se jedná o odlehčené krémy, které se lépe vstřebávají a jsou vhodné i pro osoby se smíšenou či mastnou pletí.

Nevýhodou krému typu emulze oleje ve vodě je náchylnost k množení choroboplodných zárodků. Šéfredaktorka časopisu TEST Ida Rozová doplňuje: „Testy se speciálně zaměřily i na prověření mikrobiologické kvality. Potěšující je, že žádný testovaný krém v tomto směru problémy neměl. Přesto doporučuji vždy bedlivě sledovat trvanlivost jednotlivých krémů.“ 

Publikované výsledky testu obsahují také přehled konzervačních látek obsažených v jednotlivých krémech. „Konzervační látky jistě mají své opodstatnění, zároveň ale mohou být problematické pro osoby s citlivou pokožkou a pro alergiky. Proto si každý může v testu najít krém, který mu z hlediska svého složení plně vyhovuje,“ dodává Ida Rozová.

Více: www.dtest.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).