Hlavní navigace

Digitální inzulínové pero, které si pamatuje za vás

[Tisková zpráva] Nové pero k aplikaci inzulínu HumaPen® MEMOIR™ pro opakované použití zaznamenává datum, čas a množství aplikovaného inzulínu a pomáhá tak zjednodušit každodenní léčbu cukrovky

Sdílet

Společnost Eli Lilly představuje novinku v aplikaci inzulínu, pero HumaPen® MEMOIR™. Jedná se o první pero pro podkožní aplikaci inzulínu, které si pamatuje posledních šestnáct dávek. HumaPen® MEMOIR™ potvrdí datum, čas a množství poslední inzulínové injekce, což představuje inovativní přístup, který pomáhá zdokonalit léčbu cukrovky.

Řada diabetiků potřebuje během dne aplikovat několik injekcí inzulínu, a tak jim možnost zaznamenání množství, data a času poslední dávky přináší každodenní zjednodušení. Je to obzvlášť důležité nejen pro pacienty, ale zároveň pro lékaře při vypracování odpovídajícího plánu léčby. Jednou z překážek dosažení dobré kontroly diabetu je nedodržování předepsaného léčebného režimu, ke kterému často dochází nedůsledností pacientů. Při léčbě cukrovky je důležitá přesná kontrola hladiny cukru v krvi po každém jídle. Navzdory novým možnostem léčby posledních několika let, zůstává cílová hodnota cukru v krvi pro mnohé diabetiky těžko dosažitelná.  

inzulinove pero

„Záznam jednotlivých dávek a snadný přístup k detailům o poslední aplikaci inzulínu je významným posunem v léčbě diabetu,” říká Ing. Kamila Hrubá, Brand Manager Diabetes Care společnosti Eli Lilly a dodává: „Diabetičtí pacienti mají nyní k dispozici pero, které je nejen funkční a velmi přesné, ale také elegantní a diskrétní.”

„Při léčbě cukrovky 1. typu je velmi důležitá naprostá přesnost v dávkování. Pro pacienty s dlouhou dobou trvání diabetu je aplikace inzulínu někdy takovou rutinou, že si nepamatují velikost a čas poslední dávky. Také starší diabetici mívají problém se zapamatováním aplikace inzulínu. Proto zejména tito pacienti potřebují praktická a inovativní řešení, kterým je například nové pero s pamětí,“ sdělila MUDr. Radomíra Kožnarová, CSc., z Centra diabetologie Institutu klinické a experimentální medicíny: „Taková pomůcka znamená značný pokrok pro diabetické pacienty, kteří žijí hektickým životem a nemají kapacitu si přesně zapamatovat či zaznamenat velikost a čas poslední dávky inzulínu.“

JUDr. Václav Letocha ze Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí upozorňuje: „Pero HumaPen® MEMOIR™ s pamětí je užitečný pomocník i pro rodiče diabetických dětí. Budou tak mít jistotu kdy a zda vůbec byla jejich dítěti potřebná dávka aplikována. To je totiž problém zejména u školáků, kteří dávkování inzulínu nevěnují takovou pozornost.“

Co je to HumaPen® MEMOIR™

HumaPen® MEMOIR™ je inzulínové pero pro opakované použití. Diabetici ho mohou získat prostřednictvím svého ošetřujícího lékaře nebo jej zakoupit v lékárnách.

Pero je v České republice dostupné od července 2009 s maximálním doplatkem 541 Kč. Pero má záruční lhůtu v trvání 36 měsíců, čemuž odpovídá i životnost nevyměnitelné baterie. Vybití baterie je avizováno indikátorem na displeji tři týdny před jejím úplným vyčerpáním.    

Eli Lilly a diabetes

Společnost Eli Lilly se věnuje léčbě cukrovky dlouhodobě,  snaží se proto pomáhat pacientům k dosažení delšího, zdravějšího a kvalitnějšího života. Od roku 1923 je Eli Lilly předním průmyslovým výrobcem v oblasti nejmodernějších terapií, které pomáhají zlepšovat životy lidí s diabetes mellitus. Nenaplněné potřeby pacientů jsou nadále výzvou pro výzkum inovativních léků.

Společnost Eli Lilly se v České republice v oblasti diabetologie věnuje řadě edukačních aktivit, jak pro odborníky, tak pro širokou veřejnost. K dispozici je bezplatná telefonní DiaLinka 800 112 122, která funguje každý den v týdnu jako poradna pro dotazy zaměřené na aplikaci inzulínu perem. V rámci programu DiaPartner vybudovala síť edukačních sester, které na žádost lékaře či požadavku z DiaLinky školí pacienty. Od roku 2008 spolupracuje se sdružením STOB – prostřednictvím diabetologů poskytuje pacientům, kteří chtějí změnit svůj životní styl, motivační poukázky na slevu v pokračovacích kurzech pro diabetiky. V roce 2009 byly spuštěny pacientské webové stránky www.ZivotSDia­betem.cz.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).