Hlavní navigace

Dětem z vytopených oblastí poskytne VZP pobyt u moře

[Tisková zpráva] Čtrnáctidenní pobyt zdarma u moře v Chorvatsku poskytne 80 dětem ze zatopených oblastí na Liberecku a Ústecku Všeobecná zdravotní pojišťovna. Nabídka je určena pro děti ve věku od šesti do sedmnácti let pojištěné u VZP.

Sdílet

Ubytování je zajištěno v hotelovém komplexu Adriatic Vrboska na ostrově Hvar. Veškeré náklady spojené s pobytem hradí VZP. Každé dítě navíc obdrží od pojišťovny kapesné.

VZP vypraví dva turnusy v termínech 18. 8. – 1. 9. a 31. 8. – 14. 9. 2010, a to vždy pro 40 dětí. Doprava je zajištěna klimatizovaným autobusem, plně vybaveným pro dálkovou dopravu osob (WC, DVD, polohovatelné sedačky, atd.). První turnus je už v tuto chvíli obsazen.  

Děti budou doprovázet odborní pracovníci, kteří se o ně budou starat po celou cestu a dobu pobytu. Současně je zajištěna i zdravotní péče v ordinacích první pomoci přímo v místě pobytu a v případě potřeby specializovaná péče v nemocnicích ve městech Jelza, Hvar a Split. Pro účastníky bude sjednáno pojištění léčebných výloh a sdružené cestovní pojištění zahrnující pojištění úrazu a následky úrazu, škod způsobených odpovědností za škodu a poškození nebo zničení věcí a zavazadel.

Děti jsou vybírány na základě doporučení starostů postižených obcí a krizových štábů, s nimiž po celou dobu povodní VZP akci konzultovala. Dětem, které nemají pasy, je VZP zařizuje ve spolupráci s obcemi a současně pojišťovna pomáhá rodičům i s dalšími problémy.

Pasy, fotografie na cestovní doklady, zdravotní potvrzení apod., zajistili pracovníci krajských samospráv ve spolupráci s VZP. Z Libereckého kraje jedou především děti z Chrastavy, Hrádku n. N., Frýdlantu, Zákup, Černous, Višňové a dalších míst. V Ústeckém kraji se do prvního turnusu zařadily děti z Jánské a Děčína – Nebočad.

Případné další informace je možné získat na tel. čísle 952 231 201 pro Liberecký kraj, pro Ústecký kraj na tel. 731 546 949.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).