Hlavní navigace

I v době krize dávají práci postiženým lidem

[Tisková zpráva] (NFOZP) Další společnost, která funguje především díky zdravotně postiženým lidem, získala prestižní ochrannou známku Práce postižených. Jde o pražskou společnost Societa, která se stará o dopravu hendikepovaných lidí.

Sdílet

Societa o.p.s. zajišťuje přepravu zdravotně postižených osob, držitelů průkazů ZTP a ZTP/P, seniorů a osob imobilních. Tuto službu zajišťují především lidé, kteří jsou sami zdravotně postižení a pracují na pozicích dispečerů a řidičů. Někteří dispečeři jsou zároveň klienty sociálně terapeutické dílny.

Dopraví vás k lékaři i do divadla

Klienti si mohou objednat službu přepravy prostřednictvím bezplatné telefonní linky 800 141 756. Klient je na základě své objednávky přepraven například k lékaři, do zaměstnání, do vzdělávací instituce či za zábavou. Na vyžádání je v době přepravy zabezpečena asistence.

Pro zaměstnavatele zdravotně postižených je možnost získat ochrannou značku Práce postižených, velmi prestižní záležitostí,“ říká Hana Potměšilová z Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. „Ochranná známka, kterou vlastní Nadační fond,je součástí Národní politiky kvality a stojí tak vedle dalších prestižních značek jako jsou Czech made či Ekologicky šetrný výrobek,“ dodává.

Zaměstnavatel zdravotně postižených, který chce získat ochrannou známku, musí projít přísným auditem. Více informací najdete na www.praceposti­zenych.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).