Hlavní navigace

Čtení pro prvňáčky

[Tisková zpráva] Nakladatelství Grada informuje o knižních novinkách zbrusu nové ediční řady – Čtení pro prvňáčky.

Sdílet

Celobarevné knížky jsou určeny dětem, které navštěvují první třídu a začínají se čtením. Knihy obsahují jednoduchý text a jsou psány velkými písmeny, aby je začínající čtenář dokázal snadno přečíst.

V rukou rodičů nebo pedagogů se tyto bohatě ilustrované publikace mohou stát skvělou motivační pomůckou pro rozvíjení radosti ze samostatného čtení.

K tématu: Myška bílá, jeho děti uvařila

Někteří překladatelé a knihkupci by potřebovali pro výstrahu postavit ke zdi a zastřelit. Chcete se „bavit“? Zkuste někdy pořádně zalistovat knihami pro děti a polezou vám oči z důlků. 

Čarodějnice Eulálie

autor:  Mgr. Zuzana Pospíšilová
ilustrátor: Markéta Vydrová

V lese mezi pohádkovými bytostmi řádí neznámá mladá čarodějnice ze Zlomyslnic. Jejím koníčkem je všem škodit. Však se také začnou dít podivné věci – Hejkal nastydne, vodníkovi vyschne tůňka, čarodějnici Zevlíně se ztratí kniha kouzel, nic zkrátka není, jak se patří. Hejkal, vodník Stavidlo, čarodějnice Zevlína a pidimužík Stopař Slídil se vydají po stopách čarodějnické nezdárnice Eulálie, která vše způsobila.

Zuzana Pospíšilová, zkušená autorka knih pro děti, připravila pro nejmenší čtenáře vyprávění plné fantazie, napětí a nezbytného souboje dobra se zlem, text je neoddělitelně spjat s bohatými ilustracemi Markéty Vydrové.

http://www.gra­da.cz/carodej­nice-eulalie_6305/kni­ha/katalog/

Fórum: Baví ještě děti klasické pohádky?

Podívejte se, jaké jsou nejprodávanější tituly v kategorii pohádek v internetovém knihkupectví. Jak by vypadalo vaše pořadí?

Kouzelná třída

autor:  Mgr. Zuzana Pospíšilová
ilustrátor: Drahomír Tršťan

Hodný starý pan učitel už na děti nestačí. Potřeboval by do důchodu, ale nechce odejít, dokud nenajde vhodného nástupce. Někoho, kdo by měl děti opravdu rád. Když o tom bude v kabinetě přemýšlet, zaklepe na dveře velmi milá mladá dáma, která se uchází o místo učitelky. Pan učitel jí třídu předá a ona třídu rošťáků promění v nejhodnější a nejchytřejší děti na celé škole. Bude na to mít kouzelné metody…

Knížka Kouzelná třída vás zavede do světa na pomezí mezi fantazií a realitou, do školního prostředí, které je blízké zejména dětem na počátku školní docházky. Přestože je kniha zařazena do edice Čtení pro prvňáčky, může ji číst kdokoliv, bez ohledu na věk. Napínavý děj bude jistě obrovskou motivací k samostatnému čte­ní.

Svůj půvab knize dodávají i nádherné, dějově bohaté obrázky Drahomíra Trsťana.

http://www.gra­da.cz/kouzelna-trida_6304/kni­ha/katalog/

Čtěte téma: Je pravda, že české děti nečtou?

 „Děti čtou špatně, protože je knížky nebaví. Mnohé ani nikdy od rodičů nedostaly žádnou knihu jako dárek,“ tak znějí časté nářky učitelů. Je to opravdu tak zlé?

Povídání se zvířátky

autor:  Ivanka Melounová
ilustrátor: Veronika Kubáčová

Tato bohatě ilustrovaná knížka vznikla pro děti, které teprve vstupují do čtenářského světa. Byla napsána s přáním, aby si již od útlého věku sami rádi četli. V krátkých příbězích a na veselých ilustracích této knihy zvířátka ožívají podobně jako v bajkách. Bleška vyhraje skokanské závody, krtek postaví mraveniště, ptakopysk se skamarádí s bobrem, želva se pštrosem, pavouk s netopýrem, motýl vyplaší tygra… a všichni dělají všechno proto, aby byli na světě někomu pro radost.

http://www.gra­da.cz/povidani-se-zviratky_6275/kni­ha/katalog/

Strašidýlko Josífek

autor:  Ivanka Melounová
ilustrátor: Veronika Kubáčová

Josífek je „normální“ strašidlácký kluk. Vlastní tajuplné všemocné Kukadíčko, které mu pomáhá překonat mnohé překážky. Děti se díky Josífkovi ocitnou na polorozbořeném hradě, prozkoumají úděsnou půdu v domě ježibaby Ádi, zachrání vílu Kristýnku, skamarádí se s věčně odstrkovaným pekelníkem Kubou a zažijí „hrůzyplná“ dobrodružství, která ale vždycky dobře dopadnou.

Odlehčené ilustrace Veroniky Kubáčové, založené na dokonale provedené kresbě kombinované s akvarelem, probouzejí radost, vtip a pohádkové kouzlo a spolu s textem vhodným pro začínající čtenáře jistě nadchnou nejen prvňáčky, ale i jejich rodiče a pedagogy.

http://www.gra­da.cz/strasidyl­ko-josifek_6274/kni­ha/katalog/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).