Hlavní navigace

Cizinci v mateřských centrech nás mohou jen obohatit

[Tisková zpráva] (Sítě MC) O tom, jak si v mateřských centrech spolu umí porozumět cizí děti a české děti, a jejich maminky, se dozvíte více na konferenci Sítě Mateřských center s názvem Vzájemně spolu.

Sdílet

Síť mateřských center pořádá v pondělí 13. prosince od 9 do 14 hodin konferenci Vzájemně spolu, aneb: Integrace cizinců v mateřských centrech.

Konference se koná v Českém centru Praha v Rytířské ulici a zaštítil ji místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Podpořilo ji také Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Konference završuje půlroční projekt zaměřený na sběr dat o dosavadních zkušenostech s integrací imigrantů v mateřských centrech a na tvorbu metodického navedení, jak se zapojováním cizinců do aktivit mateřského centra začít.

Ředitelka Sítě MC Rut Kolínská k tomu říká: „Mateřská centra nabízejí bezpečné prostředí pro přirozenou integraci mnohých specifických skupin. Rodiče totiž spojuje téma rodičovství. Matky na celém světě sledují život kolem sebe a jeho podmínky očima svých dětí, tedy jejich zájmem a potřebami a bezpečím. To je ´jazyk´, který dokáže překlenout všechny bariéry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).