Hlavní navigace

Praha zřizuje kvůli zvýšenému výskytu chřipky bezplatnou informační linku

[Tisková zpráva] (Magistrát hl. města Prahy) Vzhledem k vzrůstajícímu počtu nemocných Pražanů nakažených chřipkou se hlavní město Praha rozhodlo zřídit bezplatnou informační linku.

Sdílet

Vzhledem k vzrůstajícímu počtu nemocných Pražanů nakažených chřipkou se hlavní město Praha rozhodlo zřídit bezplatnou informační linku. Na čísle 800 292 500 budou mít lidé od pondělí do pátku vždy od 7.00 do 19.00 možnost konzultovat svůj zdravotní stav, získat informace o tom, na jaké zdravotnické zařízení se obrátit nebo v jakých případech si zavolat lékaře domů. Kromě toho se zde také dozví i zásady prevence či informace o lékárnách s nepřetržitým provozem.

„Naším cílem je  zabezpečit zdroj co nejvíce informací pro občany a zároveň ulehčit nemocným  zdlouhavé vyhledávání možnosti ošetření nebo zabezpečení léků,“ vysvětluje náměstek primátora pro zdravotnictví Ivan Kabický s tím, že mimo uvedený čas bude informace poskytovat i LSSP ve Spálené ulici na tel.: 222 924 295.

Zároveň se řízením informační linky odstartuje hlavní město kampaň „Omlouvám se, dodržuji zdravý životní styl“. „Smyslem této akce je upozornit veřejnost na důležité zásady prevence proti chřipce. Oslovíme zejména děti a mládež, u nichž chceme, aby návyky zdravého životního stylu zakořenily a staly se tak nedílnou a přirozenou součástí života,“ reaguje na opakující se problémy s chřipkovým onemocněním náměstek Kabický. Podle něj bude možné leták a potřebné informace nalézt též na webových stránkách města, kde bude na tuto problematiku upozorňovat banner s nápisem „Stop chřipka“, po jehož zmáčknutí se objeví všechny potřebné informace.

Součástí kampaně budou letáky, které ve formě komiksu budou zábavnější formou upozorňovat na hygienické zásady a zdravý životní styl. Obsahovat budou i kontakty na bezplatnou informační linku a seznam lékáren s nepřetržitým provozem. Společně s letákem budou rozdávány i ústní roušky. „Je to také jedna z možností preventivní ochrany, která je v České republice trochu opomíjena. Vyzkoušeli si je i kolegové radní a žádnou kritiku na vzhled a funkčnost jsem nezaznamenal,“ popisoval s úsměvem náměstek Kabický.

Ten chce v případě propuknutí epidemie nechat zřídit pracovní komisi, která by monitorovala výskyt chřipky a v součinnosti s hygieniky zabezpečovala přenos informací a koordinovala činnost v metropoli „Určitě by se měli její členové scházet nejméně jednou týdně. V případě nutnosti častěji, dokáži si představit i každý den. Samozřejmě chceme, aby v komisi byli i zástupci hlavního hygienika Prahy a dalších odborníků,“ upřesnil náměstek Kabický.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).