Hlavní navigace

Business (duo) Proměny: 8 dvojic již podstoupilo změnu image

[Tisková zpráva] Odstartoval projekt Business (duo) Proměny, v němž přihlášené páry podstupují proměnu svého profesního vzhledu. Čtenáři serveru Asistentka.cz a portálu Podnikatel.cz si mohou prohlédnout první proměnu firemního image vybrané dvojice. O nejlepší změně pak rozhodnou sami čtenáři, pro které bude připravena i soutěž o zajímavé ceny.

Sdílet

Přestože fialovému saku a bílým ponožkám v sandálech naštěstí už odzvonilo, image českého podnikatele a manažera stále není vnímána příliš pozitivně. Podobným přežitkem je vnímání asistentky manažera jako pouhé sekretářky, která vaří kafe a lakuje si nehty. V dnešní době se asistentky naopak stávají nositelkami firemní kultury, když navenek reprezentují nejen svého šéfa, ale v podstatě celou firmu.

 Nejen na tyto skutečnosti se snaží upozornit projekt Business (duo) Proměny, který realizuje server Asistentka.cz společně s hlavním partnerem společností Office Depot a hlavním mediálním partnerem business serverem Podnikatel.cz.

V rámci projektu Business (duo) Proměny podstoupilo 8 finálových dvojic změnu své firemní image, a to od účesu, přes oblečení až po kancelářské doplňky. Finalisty porota vybrala z celkem 48 přihlášených párů. Proměnou prošli lidé z různých oborů, od internetové společnosti přes stavebnictví až po ekofarmu. Věk dvojic se pohyboval od 23 do 38 let. Od dnešního dne po dobu 8 týdnů bude každé pondělí na portále Asistentka.cz a na serveru Podnikatel.cz představen jeden finálový pár. O vítězné proměně pak budou moci hlasovat sami čtenáři na serveru Podnikatel.cz. Vítězný pár obdrží jako hlavní cenu 20 000 korun. Sami čtenáři se budou moci rovněž zúčasnit soutěže o zajímavé ceny.

Projekt Business (duo) Proměny si především klade za cíl představit širší veřejnosti ideální reprezentanty různých typů firemních kultur. „Rádi bychom vyzdvihli důležitost sladění vystupování, oblékání, účesu a poukázali na význam doplňků, které dotvářejí celkovou profesionální image a dodávají váhu gestům a projevu. Projektem Business (duo) Proměny se snažíme upozornit na  skutečnost, že v dnešní době si  zákazníci stále více všímají stylu vystupování představitelů firmy a jejich zaměstnanců,“ vysvětluje Jan Poledník, prezident Asociace profesionálů v administrati­vě (APA).

„Význam společenské reprezentace související s celkovou image si uvědomuje také stále více drobných podnikatelů. Proto jsme se rozhodli tento projekt maximálně podpořit,“ dodává Michael Hovorka, šéfredaktor business serveru Podnikatel.cz.

Projekt Business (duo) Proměny může být v neposlední řadě velmi přínosný i pro uchazeče o zaměstnání, kteří se chystají na pracovní pohovor. První dojem mnohdy hraje tu nejdůležitější roli při rozhodování, zda uchazeče na dané místo přijmou. Ne každý si však dokáže  na pohovor zvolit vhodné oblečení a doplňky, které by korespondovaly s firemní kulturou dané společnosti, u níž se o místo uchází.

V rámci projektu proběhnou též zajímavé rozhovory na téma Firemní kultura, seriál Jak se připravit na pracovní pohovor, hodnocení proměn odborníky, jako je například paní Eliška Coolidge Hašková, bývala asistentka pěti amerických prezidentů a první dáma etikety.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).