Hlavní navigace

Botox není nutné testovat na myších

[Tisková zpráva] (Svoboda zvířat) Mnohé látky pro ženskou krásu se testují na zvířatech přesto, že jejich účinky lze zjistit i jinak. Týká se to třeba botoxu, jímž si ženy nechávají vyplňovat vrásky.

Sdílet

Společnost Svoboda zvířat proto spouští kampaň zaměřenou proti testování botoxu na zvířatech.

Veronika Charvátová ze společnosti říká: „Je nepřijatelné, aby tisíce zvířat umíraly pomalou a bolestivou smrtí kvůli produktu používanému v převážné většině k uspokojení lidské marnivosti. Botoxové ošetření sebou nenese jen riziko ochrnutí části těla (botox je nervový jed), ale také kvůli každé jeho dávce trpí zvířata.“

Botox pomáhá ženské kráse, ale zvířata trpí

Kvůli svým smrtelně jedovatým účinkům musí být totiž botox před jakýmkoliv použitím silně zředěný. Pro testování dávek se používá zastaralý test toxicity , tedy hledá se taková dávka jedu, po níž polovina myší zemře. Tento test je považován za jeden z nejkrutějších a nejkontroverzněj­ších testů na zvířatech.

„Správné naředění botoxu se však dá otestovat i jinak, spolehlivé alternativní metody existují. Je na výrobcích, aby je začali používat a upustili od testů na myších nebo aby nechali schválit své vlastní metody bez využití zvířat,“ uvádí společnost Svoboda zvířat.

Další informace najdete na adrese www.pokusynaz­viratech.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).