Hlavní navigace

Ne svět, ale Bernard se „zbláznil“, chce studovat medicínu v Plzni

[Tisková zpráva] (Rodinný pivovar Bernard) V souladu se svým billboardovým příslibem, že Bernard veřejnost ve štychu nenechá, se Stanislav Bernard, spolumajitel stejnojmenného Rodinného pivovaru rozhodl podat přihlášku na Lékařskou fakultu Západočeské univerzity v Plzni.

Sdílet

„Není za co děkovat, z pivovaru neodcházím,“ říká Bernard. „Věřím, že se na přijímací zkoušky i na studium dokážu řádně připravit. A taky myslím, že se při velké snaze dá všechno celkem rychle zvládnout, i když to nejsou právě práva.“

Bernard kriticky hodnotí právě končící kampaň lékařů ze státem vlastněných nemocnic a jednoznačně se staví za manažerská rozhodnutí ředitelů nemocnic. „Prokázat pod tlakem individuální odpovědnost je mnohem složitější, než být kolektivně nezodpovědný bez ohledu na pohnutky. Jsem přesvědčen, že si lékaři zaslouží lepší finanční ohodnocení, ale ani žádný pivovar neprodává své výrobky za tolik, za kolik by chtěl, ale za tolik, kolik jsou spotřebitelé schopni zaplatit. A v případě státních nemocnic si stát může dovolit, ať se to líbí, nebo ne, taky jen to, na co právě má,“ dodává Bernard.

K odvážnému kroku Bernarda přivedly pozitivní domácí a mezinárodní ohlasy na aktuální billboardovou kampaň „Bernard Vás ve štychu nenechá“, kterou reagoval na více než 400 reklamních plochách na stávající kritickou situaci v českém zdravotnictví. „I vážné věci lze řešit s úsměvem,“ uzavřel Bernard.

Co říkáte na postup lékařů v kampani Děkujeme, odcházíme?

Jaký je váš názor? Zapojte se do diskuze v našem fóru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).