Hlavní navigace

APOTEX přináší dětská probiotika 4. generace

[Tisková zpráva] Novinku pro děti již od třetího měsíce věku přináší největší kanadská farmaceutická společnost APOTEX.

Sdílet

Novinku pro děti již od třetího měsíce věku přináší největší kanadská farmaceutická společnost APOTEX. Své produktové portfolio rozšiřuje o doplněk stravy APO-BABY PROBIO, který obsahuje vyváženou kombinaci šesti probiotických kmenů a miliardu zdraví prospěšných bakterií. Směs probiotik je navíc chráněna unikátní formou ochrany Duolac. Ta bakterie chrání při průchodu zažívacím traktem až do místa působení.

APO-BABY PROBIO je sestaveno speciálně pro děti, tak aby splňovalo již obecně známé pozitivní účinky na organismus. „Díky unikátní technologii dvojího potažení jsou probiotické bakterie chráněny už během zpracování a  skladování, ale samozřejmě i po požití, aby se do tenkého střeva dostaly živé a schopné se množit,“ uvádí Michaela Lovětínská, produktová manažerka společnosti APOTEX.

„Laktobacily jsou velmi citlivé na prostředí a jejich životaschopnost významně ovlivňuje vnější prostředí, ať už během zpracování, skladování, ale i přímo v organismu v trávícím systému,“ vysvětluje RNDr. Dana Nováková, imunoložka z FN Motol. Systém dvojího potažení 4. generace dokáže výrazně zvýšit jejich stabilitu. První vrstvu tvoří peptidy a proteiny, které umožňují uvolňování látek na základě pH. Druhá vrstva obsahuje směs polysacharidů a hydrokoloidů. Ta chrání bakterie před vlhkostí, teplotou a mechanickým tlakem.

APO-BABY PROBIO se vyznačuje praktickým balením v jednorázových sáčcích i velmi snadnou přípravu. Obsah sáčku stačí jednoduše přimíchat do jídla nebo nápoje.

Přípravek APO-BABY PROBIO je doplněk stravy a nenahrazuje vyváženou a pestrou stravu.

Společnost APOTEX (ČR), spol. s r. o. byla založena v roce 1992 a je součástí Apotex International Group.. V České republice se orientuje zejména na oblast všeobecné medicíny (praktičtí lékaři) a dále na oblast kardiologie, revmatologie, psychiatrie, neurologie a urologie. Prosazuje vysoké standardy kvality. Na českém farmaceutickém generickém trhu se pohybuje na sedmé pozici (zdroj IMS).

Apotex Inc., největší kanadská farmaceutická společnost, byla založena v roce 1974. Soustřeďuje se na výzkum, vývoj a výrobu vysoce kvalitních a cenově dostupných léčiv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).