Hlavní navigace

Seriál Výroba domácí kosmetiky není žádná věda

Dráždí vás přísady používané v běžně dostupné kosmetice? Chcete jen zkusit něco jiného?

V novém fotoseriálu vám poradíme, jak si jednoduše vyrobit domácí přírodní kosmetiku.

Všechny blahodárné příměsi se dají koupit ve své nejčistší podobě, nerafinované lisované za studena a v bio kvalitě, a často za mnohem nižší cenu než celý luxusní kosmetický produkt, který dané složky obsahuje pouhý zlomek. A jsou to opravdu zázračné suroviny, se kterými pochopíte, za co všechno můžeme být přírodě vděčni.

Domácí tygří mast má sílu, která uvolní ucpaný nos

Kosmetika vyrobená doma je nejen balzámem na tělo, ale i pro duši. Pro zimní období je perfektní domácí tygří mast, bojovník proti všem nepříjemnostem spojeným s nachlazením.

Doba čtení: 3 minuty

Bylinné masti – na vrásky pasti

Voňavé masti z bylinek promazávají, regenerují i vyhlazují vrásky. Když si je vyrobíte sami doma, můžete si pohrát s recepturou a doladit mast přímo své pleti na míru.

Doba čtení: 6 minut

Kůži s celulitidou pomáhá masážní olej

V dalších dílech fotoseriálu o domácí kosmetice se věnujeme kosmetickým problémům, které trápí převážně ženy. Minule to byly strie, nyní přichází na řadu celulitida.

Doba čtení: 1 minuta

Vyrobte si krém na strie. Působí preventivně

V pokračování fotoseriálu o domácí kosmetice se zaměříme na kosmetické problémy, které trápí většinou ženy: strie a celulitida. Jak lze s těmito nedostatky bojovat přírodní cestou?

Doba čtení: 4 minuty

Parfém na olejové bázi voní déle než běžný alkoholový

V dalším dílu fotoseriálu o domácí kosmetice zůstaneme ještě u přírodních olejů. Namíchání vlastního parfému je jako hra. Nezapomínejte si kapky zapisovat, jinak výsledné vůně už nikdy příště nedosáhnete.

27. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Domácí sérum odstraní vrásky i kruhy pod očima

Další díl fotoseriálu o domácí kosmetice věnujeme kouzelným přírodním olejům. Vyrobíme přírodní „elixír mládí“ – luxusní obličejové sérum proti stárnutí pleti.

Doba čtení: 3 minuty

Marocký jíl: Myjeme se „hlínou“

Mytí marockým jílem představuje zajímavou přírodní alternativu k průmyslově vyráběným mycím gelům, mýdlům a šampónům. Když jsem o něm slyšela poprvé, byla jsem v šoku. Když jsem četla více, byla jsem nadšená.

Doba čtení: 6 minut

Domácí tělové máslo po opalování voní kokosem

Léto je v plném proudu, proto bude tento díl věnovaný výrobě našlehaného tělového másla po opalování. Kromě toho se podíváme do světa esenciálních olejů a na přípravu voňavé koupelové soli.

6. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Fotoseriál o domácí kosmetice – jak se „vaří“ balzám na rty

První díl fotoseriálu o domácí kosmetice i o poznání, co je opravdu „to nejlepší z přírody“. Tentokrát pro vás máme i recept na domácí a 100% přírodní balzám na rty a cukrový peeling na rty.

Doba čtení: 4 minuty