Hlavní navigace

Seriál Street food: jídlo na ulici

Street food je jídlo ulice - rychlé, dobré, levné. I u nás se objevují nadšenci, kteří ukazují, že pouliční občerstvení není jen mastný smažák.

Přečtěte si rozhovory se zakladateli Street Food Festivalu i lidmi, kteří na ulici a pro ulici vaří. A hlavně - zajděte ochutnat!

Aktuální informace o termínech na stránce streetfoodfestivalcz.

Tamarind Tree: asijské knedlíčky tisíce chutí

Dim sum jsou jedním ze stavebních kamenů asijského street foodu, tedy pouličního jídla. U nás s nimi zkouší uspět Tamarind Tree, projekt kuchaře Ladislava Dvořáka.

25. 9. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Prague Jerk Station: Jak je možné, že tu není něco tak skvělého?

„Street food je kvalitní fast food,“ říká Luke Grunshaw. Je Brit a v Praze vaří na ulici jamajskou kuchyni. Přijde vám to zvláštní? „Zatím tu není žádný Jamajčan a karibské jídlo rozhodně stojí za ochutnání.“

24. 9. 2015 0:00
Doba čtení: 6 minut

Hot God: božský párek v rohlíku

Vlastní rohlíky, vlastní párky uzené pěkně postaru v komíně, vlastní receptury. To je pak hot dog tak božský – a přitom to je pořád „jen“ párek v rohlíku.

Doba čtení: 9 minut

Albrecht Street Food Cirkus: Pravá neapolská pizza se peče necelé dvě minuty

Albrecht Street Food Circus je street foodový underground, rodinný podnik, kdy si manželé Jan a Nellie Albrechtovi z lásky k dobrému a kvalitnímu jídlu otevřeli živnost s pizzou. Na korbu malinké dodávky přidělali pec, jezdí a pečou po republice.

Doba čtení: 5 minut

Street food: Na ulici by měli vařit ti nejlepší

Street food je jídlo ulice – rychlé, dobré, levné. I u nás se objevují nadšenci, kteří ukazují, že pouliční občerstvení není jen mastný smažák. Je jich už tolik, že se jim budeme věnovat celý týden.

Doba čtení: 4 minuty

Street Food Festival: Chceme se rozšiřovat a vytlačit nesmysly

Street Food Festival je festival pouličního jídla. Původně vznikl jako akce pro pár kamarádů, která se setkala s tak velikým ohlasem veřejnosti, že organizátoři prvního setkání před Crossem v pořádání festivalů pokračují už druhým rokem. A zájem pořád narůstá.

21. 9. 2015 0:00
Doba čtení: 9 minut