Hlavní navigace

JAK OČISTIT SVÉ TĚLO PO VÁNOČNÍM PŘEJÍDÁNÍ

Radí vám specialista na detoxikaci Zlata Kadrabová, Cordeus a.s. Sváteční čas odezněl a poslední zbytky bramborového salátu jsou dávno pryč. I vánoční výzdoba je uklizena zpět do skříně a my můžeme rekapitulovat, jak jsme svátky prožili, co jsme odevzdali roku minulému a co si přinášíme do roku nového.

Sdílet

A jsme u toho – leckomu z nás po vánocích něco přibylo. A nejsou to jen dárečky. Někomu více, někomu méně nějaká ta kila či pár jednotek cholesterolu. Trápíme-li naše zažívací ústrojí množstvím cukru, tuku, masa a alkoholu musí nést nutně i nějaké důsledky, které se, bohužel, tak rychle jako stromeček odstranit nedají. Cítíme-li se celkově těžce, jako bychom byli stále plní a s pocitem přejedení, unavení, je nejvyšší čas s tím rychle něco udělat. Nový rok už dávno začal, rok plný příslibů a přání, začíná nabírat obrátky, tak přece nezůstaneme pozadu. I když jste to o Vánocích nepřeháněli, takovou malou povánoční detoxikaci byste si měli dopřát stejně.

Nový rok si nás všechny žádá v novém a bez zbytečného závaží…

Jak tedy na to?

Nejdříve je třeba vyčistit střeva, ulevit tělu od hrubého balastu.  Cordeus nabízí komfortní způsob vyčištění tlustého střeva, tzv. střevní sprchu - Hydrocolon. Existují ale i jiné možnosti vhodné pro domácí podmínky, od klystýru po jogínský proplach slanou vodou, či pití projímavé minerální vody. Z jídelníčku je třeba vyloučit rafinované a průmyslově upravované potraviny, zejména cukr, který vytváří v organizmu silně kyselou reakci, která způsobuje nejen vředy a záněty na sliznici útrob, ale hlavně odčerpává zásoby minerálních látek.

Je něco opravdu zásadního co udělat pro očistu ?

Je třeba se soustředit na hlubší očistu střev, kdy je nutné zprovoznit náš „odpadní systém“, nastartovat jeho bezvadné fungování. Zde je na místě mechanická očista, kdy nejrychlejší a zároveň nejúčinnější je právě střevní sprcha – Hydrocolon (více informací o této terapii si můžete přečíst na www.cordeus.cz/…lon-terapie/ ). Po hydrocolonu je dobré tuto očistu podpořit i doma, dostatečně pít  buď teplou, převařenou vodu, nebo bylinné čaje, nikoli černý! Výborným léčivým prostředkem, přímo balzámem na sliznice střeva je čaj z lněných semen a lněný olej či čaj zázvorový, který rovněž podporuje detoxikaci.

 (Radila Vám Zlata Kadrabová, specialista na detoxikaci, Cordeus a.s.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).