Hlavní navigace

víra

Léčili syna modlitbami, nepřežil zápal plic

Manželský pár z americké Filadelfie byl odsouzen k desetiletému podmínečnému trestu za neúmyslné zabití syna.  Herbert a Catherine Schaibleovi před rokem nezavolali lékaře k dvouletému dítěti, které mělo zápal plic, a namísto toho se ho snažili vyléčit modlitbami. Podle lékařů by přitom včasná pomoc chlapce zachránila, cituje ČTK agenturu AP.

3. 2. 2011 15:18
Doba čtení: 1 minuta

Budou jezdit poutníci do Česka?

V roce 2013 uplyne 1150 let od příchodu křesťanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Na oslavy je pozván i papež. Česká republika má obrovský potenciál stát se oblíbenou destinací církevní turistiky především italských a jihoamerických turistů. Do Česka by tak mohlo jezdit ročně i několik stovek tisíc poutníků z celého světa.

25. 10. 2010 10:13
Doba čtení: 1 minuta

Syna mi do kostela nevoď!

Rozdílné názory komplikují vztah, a co teprve když má dvojice odlišný pohled na víru v Boha. Jak vychovávat děti? Ona je vodí do kostela, jemu to vadí. Jenže jí to nikdy neřekl. Proč?

Doba čtení: 5 minut

Princip noceba aneb Může nám víra škodit?

Možná jste se podvědomě rozhodli, že budete škodit, i sami sobě. Jenže o tom ani nevíte. Jestliže náš život v nějakém ohledu „nefunguje“, máme hledat příčinu v tom, čemu věříme?

Doba čtení: 4 minuty

Lékaři, léčitelé a šamani

Je rozdíl mezi doktorem v bílém plášti a filipínským léčitelem, který „podvádí“ se slepičí krví? Platí, že každý postup, který vzbudí naši víru v uzdravení, je v pořádku?

Doba čtení: 8 minut

Pohané staří a moderní: Interview s čarodějnicí

Ty sám jsi Bůh, říká pohanské Desatero. Co když je Bůh žena? Víte, že ve slavné trilogii Pán prstenů je ukryta germánská mytologie? A že většina pohanů nevěří v Satana?

Doba čtení: 7 minut

Církev a sex – bez obalu

Sexuální skandály vyplouvají na veřejnost jeden za druhým a budí zájem o téma katolické morálky. Jak to tedy je s předmanželským sexem či masturbací? Hřešíte?

Doba čtení: 6 minut

Církev prospívá zdraví

GLOSA – Je nějaké téma spornější než otázka víry? Pro většinou negativně naladěnou veřejnost znamená náboženství překonané posvátné knihy, zastaralá dogmata, poloprázdné kostely… Může být naše největší církev prospěšná i současnému člověku? Zaměřme pozornost alespoň na jednu oblast, o níž to platí. Tou oblastí je duševní zdraví.

Doba čtení: 4 minuty