Hlavní navigace

Centrum porodní asistence

První Centrum porodní asisetnce v České republice vzniklo na Gynekologicko-porodnické klinice 1. LF UK a Nemocnice na Bulovce a Neonatologickém oddělení Nemocnice na Bulovce. Založeno bylo v únoru 2019, ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Porod probíhá pouze pod vedením porodní asistentky. O jednu rodičku se stará vždy jedna asistentka, která vede i předporodní péči a příjem k porodu. Zároveň jsou definována jasná kritéria komplikací porodu, kdy je přivolán okamžitě dostupný lékař. Pro matku i novorozence je zajištěna možnost ihned vyřešit případné nepředvídatelné komplikace a kritické stavy.

  • Centrum porodní asistence: Rodit v intimitě, s lékařem v dosahu

    Na jedné straně ženy, které čím dál více volají po možnosti rodit podle svého a přirozeně. A na druhé odborníci, kteří zaštiťují, že když se během porodu cokoliv zkomplikuje, pomohou matce i dítěti. Donedávna to byly dva tábory. Nemocnice Na Bulovce nyní otvírá „neutrální půdu“ – Centrum porodní asistence, kde porody probíhají pouze pod dohledem porodní asistentky. Ale s lékařem v dosahu.

    Doba čtení: 5 minut