Hlavní navigace

Zemědělci blokují české dálnice kvůli cenám mléka

Denisa Křížová

Zemědělci dnes od deváté hodiny ranní blokují zhruba dvě desítky silnic a dálnic v Česku. Chtějí tak protestovat proti nízkým výkupním cenám mléka. Informoval o tom server Novinky.cz. Protesty probíhají v sedmi krajích a podle prezidenta Agrární komory Jana Veleby je v celé ČR do protestů zapojeno na 1700 kusů zemědělské techniky.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zemědělci dnes od deváté hodiny ranní blokují zhruba dvě desítky silnic a dálnic v Česku. Chtějí tak protestovat proti nízkým výkupním cenám mléka. Informoval o tom server Novinky.cz.

Protesty probíhají v sedmi krajích a podle prezidenta Agrární komory Jana Veleby je v celé ČR do protestů zapojeno na 1700 kusů zemědělské techniky.

Zemědělské stroje i osobní automobily přijely na protest na křížení dálnic D1 a D2 u Brna, na sjezdy z D1 směrem na Jihlavu, Velký Beranov a Humpolec na Vysočině. Objeví se také poblíž Plzně, na silnici E55 v jižních Čechách či na komunikacích v Olomouckém, královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Zatímco loni v Česku byla cena mléka za litr přes devět korun, dnes se pohybuje kolem šesti. Letos tak zemědělci za mléko utrží o 4,5 miliardy méně než loni. Podle agrárníků by navíc letos v zemědělství a navazujících oborech mohlo ze 40 000 zaměstnanců až 2000 lidí přijít o práci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).