Hlavní navigace

Zemědělci blokují české dálnice kvůli cenám mléka

29. 6. 2009

Sdílet

Zemědělci dnes od deváté hodiny ranní blokují zhruba dvě desítky silnic a dálnic v Česku. Chtějí tak protestovat proti nízkým výkupním cenám mléka. Informoval o tom server Novinky.cz. Protesty probíhají v sedmi krajích a podle prezidenta Agrární komory Jana Veleby je v celé ČR do protestů zapojeno na 1700 kusů zemědělské techniky.

Zemědělci dnes od deváté hodiny ranní blokují zhruba dvě desítky silnic a dálnic v Česku. Chtějí tak protestovat proti nízkým výkupním cenám mléka. Informoval o tom server Novinky.cz.

Protesty probíhají v sedmi krajích a podle prezidenta Agrární komory Jana Veleby je v celé ČR do protestů zapojeno na 1700 kusů zemědělské techniky.

Zemědělské stroje i osobní automobily přijely na protest na křížení dálnic D1 a D2 u Brna, na sjezdy z D1 směrem na Jihlavu, Velký Beranov a Humpolec na Vysočině. Objeví se také poblíž Plzně, na silnici E55 v jižních Čechách či na komunikacích v Olomouckém, královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Zatímco loni v Česku byla cena mléka za litr přes devět korun, dnes se pohybuje kolem šesti. Letos tak zemědělci za mléko utrží o 4,5 miliardy méně než loni. Podle agrárníků by navíc letos v zemědělství a navazujících oborech mohlo ze 40 000 zaměstnanců až 2000 lidí přijít o práci.

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).