Hlavní navigace

Zdravotní sestry chtějí taky vyšší platy

31. 1. 2011

Sdílet

Poté, co si zvýšení platů vymohli lékaři, ozvaly se i zdravotní sestry. A také chtějí navýšit platy. Česká asociace sester (ČAS) podle agentury ČTK nesouhlasí s požadavkem lékařských odborů, aby dvě miliardy korun slíbené na zvýšení platů zdravotníků šly pouze na platy lékařů. čtěte také: Děkujeme, odcházíme aneb pohled na problémy českých lékařů

Poté, co si zvýšení platů vymohli lékaři, ozvaly se i zdravotní sestry. A také chtějí navýšit platy.

Česká asociace sester (ČAS) podle agentury ČTK nesouhlasí s požadavkem lékařských odborů, aby dvě miliardy korun slíbené na zvýšení platů zdravotníků šly pouze na platy lékařů.

Šéfka ČAS Dana Jurásková o tom dnes jedná s premiérem Petrem Nečasem (ODS) a v úterý chce jednat ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09).

Podle šéfa lékařských odborů Martina Engela se k akci Děkujeme, odcházíme sestry nepřipojily, a tak musejí počkat se zvýšením platů až na reformu. Nečas však nesouhlasí s tím, aby peníze šly jen lékařům, Heger nechává rozhodnutí na ředitelích nemocnic s tím, že by přednostně měli přidat lékařům.

Sestry zřejmě dostanou přidáno až později

Sestry očekávají, že v další vlně navyšování platů, které je spojeno s reformou, se nezapomene na ně ani ostatní zdravotnický personál.

Engel v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize řekl, že není asociál, ale platy sester by se měly řešit až v druhé fázi. Kdyby se totiž suma rozmělnila i mezi další personál nemocnic, na lékaře by podle něho zbylo málo.

Říci automaticky, že to půjde jen na lékaře a na sestry kašlem, to není možné. Proto také důsledně mluvím o platech zdravotnického personálu,“ řekl ve stejném pořadu premiér.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).