Hlavní navigace

Zakázat kouření obecní vyhláškou? Ne, říkají starostové

13. 7. 2009

Sdílet

Hrany malého stolku lemuje řada pivních půllitrů, kolem se mačká šest mladých lidí. Pět z nich pokuřuje.   „Zákaz kouření? To tady nikdo neřeší,“ přiznává sedmadvacetiletá Lucie Janišová. Ona v ruce cigaretu nedrží, přestala kouřit před pár měsíci. " V napajedelské restauraci Baltaci je spíš raritou. Více o zákazu kouření informuje server Aktuálně.cz

Hrany malého stolku lemuje řada pivních půllitrů, kolem se mačká šest mladých lidí. Pět z nich pokuřuje.  

„Zákaz kouření? To tady nikdo neřeší,“ přiznává sedmadvacetiletá Lucie Janišová. Ona v ruce cigaretu nedrží, přestala kouřit před pár měsíci. " V napajedelské restauraci Baltaci je spíš raritou. Více o zákazu kouření informuje server Aktuálně.cz

Nezmění se to zřejmě ani s novým protikuřáckým zákonem, který v polovině června schválili zákonodárci. V platnost vejde příští rok.

Poslanci sice dali obcím možnost proti kouření zasáhnout – na veřejnosti ho může stopnout vyhláška. Starostka Napajedel Irena Brabcová ale přiznává: Nechce se mi to řešit něčím podobným, jako je závazná vyhláška. Na to jsou zákony.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).