Hlavní navigace

Zajímá vás bio? Česká republika je zastoupena na největším bioveletrhu BioFach

18. 2. 2010

Sdílet

Do 20. února se v německém Norimberku koná největší mezinárodní výstava v oblasti biopotravin a bioproduktů BioFach, ale i přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství.  Letos stojí ve středu zájmu veletrhu ústřední dvojtéma „udržitelnost a férovost“, „organic and fair“, kterému je věnována speciální přehlídka a řada přednášek.

Do 20. února se v německém Norimberku koná největší mezinárodní výstava v oblasti biopotravin a bioproduktů BioFach, ale i přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství. 

Letos stojí ve středu zájmu veletrhu ústřední dvojtéma „udržitelnost a férovost“, „organic and fair“, kterému je věnována speciální přehlídka a řada přednášek.

Více k tématu najdete v sekci Bio a fair trade

Zdravá výživa-Bio-fairtrade-recenze-Biotop-5

Českou republiku na veletrhu reprezentuje společná expozice Ministerstva zemědělství (MZe) a jedenácti českých firem o celkové rozloze 120 m2, kterou můžete navštívit v hale č. 5.

Podle informací MZe veletrh představuje zajímavé inovace, atraktivní speciální přehlídky a gastronomické zóny. Návštěvníci mají možnost ochutnat biopotraviny všeho druhu a ze všech koutů světa, seznámit se s nejnovějšími produkty ekologického zemědělství, kosmetiky. Díky nárůstu zájmu o víno v ekologické kvalitě je velká pozornost věnována také biovínu.

„Je potěšující vidět zájem ze strany českých firem vystavovat na tomto veletrhu. Produkty ekologického zemědělství si totiž v Evropě získávají stále více příznivců a čeští producenti biopotravin i dalších bioproduktů rozhodně mají na mezinárodním trhu co nabídnout,“ řekl ministr zemědělství Jakub Šebesta. „Předpokládám, že i v dalších letech bude stát podporovat účast českých firem na této prestižní mezinárodní přehlídce.“

Zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR

Ilustrační foto: Ivana Dvorská

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).