Hlavní navigace

Virus HIV se na lidi přenáší i od goril, zjistili vědci

3. 8. 2009

Sdílet

Francouzským lékařům se podařil důležitý objev. Zjistili, že se lidská populace nakazila virem HIV způsobujícím AIDS nejen od šimpanzů a kočkodanovitých mangabejů, ale také od goril. Informuje  o tom zpravodajský server Aktuálně.cz Nový typ viru byl zatím identifikován pouze u jedné pacientky, lékaři však očekávají další případy. Informoval o tom časopis Nature Medicine.

Francouzským lékařům se podařil důležitý objev. Zjistili, že se lidská populace nakazila virem HIV způsobujícím AIDS nejen od šimpanzů a kočkodanovitých mangabejů, ale také od goril. Informuje  o tom zpravodajský server Aktuálně.cz

Nový typ viru byl zatím identifikován pouze u jedné pacientky, lékaři však očekávají další případy. Informoval o tom časopis Nature Medicine.

Virus HIV byl u lidí poprvé diagnostikován v osmdesátých letech. Jeho příbuzného SIV (syndrom snížené imunity opic) lze identifikovat u více než 40 afrických primátů.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).