Hlavní navigace

Více než třetina Čechů pravidelně griluje

Ludmila Hamplová

Grilování je stále populárnější a již více než třetina Čechů pravidelně griluje či opéká. Vyplývá to z průzkumu společnosti Unilever. Jen za dresinky a dochucovadla grilovaného masa lidé ročně v obchodech utratí více než 100 milionů korun. Informuje o tom agentura ČTK.  „V posledních letech obliba grilování v Česku opravdu stoupá, což se projevuje v rostoucím prodeji grilovacích specialit, a to jak uzenin, tak i marinovaných mas,“ řekl  ČTK mluvčí sítě hypermarketů Globus Boris Malý.

Doba čtení: 1 minuta

Grilování je stále populárnější a již více než třetina Čechů pravidelně griluje či opéká. Vyplývá to z průzkumu společnosti Unilever. Jen za dresinky a dochucovadla grilovaného masa lidé ročně v obchodech utratí více než 100 milionů korun. Informuje o tom agentura ČTK.

 „V posledních letech obliba grilování v Česku opravdu stoupá, což se projevuje v rostoucím prodeji grilovacích specialit, a to jak uzenin, tak i marinovaných mas,“ řekl  ČTK mluvčí sítě hypermarketů Globus Boris Malý.

Lidé, kteří pravidelně grilují, podle Malého také investují více peněz do kvalitních grilů i jejich příslušenství. „Celkově tento obor v Česku roste a profesionalizuje se,“ dodal.