Hlavní navigace

Veterináři hlásí: Ve školní jídelně jsme našli šedesát kilo prošlého masa

Autor: SVS ČR
Redakce

Desítky kilogramů prošlého masa našla v Kostelci nad Orlicí veterinární správa. O to hůř, že se tak stalo v jídelně, která vaří pro místní školky i školy.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Státní veterinární správa zveřejnila zprávu, že při kontrole provozovny veřejného stravování v Kostelci nad Orlicí v Královéhradeckém kraji našla v chladícím boxu na čerstvé maso téměř šedesát kilogramů vakuově baleného masa (vepřového a hovězího) s prošlým datem použitelnosti. Jídelna vaří pro místní školy, školku a veřejnost denně zhruba sedm set obědů.

Podle serveru iDnes.cz se jednalo o společnost Scolares. Podle jejího provozovatele vakuově zabalené maso s prošlým datem použitelnosti nebylo určeno k přípravě pokrmů. Avšak nebylo ani nijak označeno, aby se dále nepožívalo, píše server.

„Případná příprava pokrmů z prošlého masa by mohla znamenat vážné ohrožení zdraví strávníků, z nichž velká část patří mezi nejrizikovější skupiny obyvatel,“ uvedl tiskový mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer. Prošlé maso bylo proto veterinárními inspektory na místě znehodnoceno a podle veterinárního zákona byla provozovateli nařízena jeho neškodná likvidace v k tomu určeném zařízení na jeho vlastní náklady. Za porušení veterinárního zákona hrozí provozovateli pokuta ve výši až padesát milionů korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).