Hlavní navigace

Vědci testují nový způsob léčby rakoviny

Denisa Křížová

Nový způsob léčby rakoviny testují vědcí z univerzity v bavorském Erlangenu. Nová léčba by byla založena na nanotechnologiích. Miniaturní částice by mohly lék v pacientově těle dopravit přímo k nádoru. Informoval o tom server iHned.cz. Nový způsob léčby by měl zvýšit snášenlivost a účinnost chemoterapie. Léčivou látku by v těle přepravovaly částice o velikosti 100 nanometrů, tedy zhruba 500krát menší než průměr vlasu. Ty se skládají z magnetického jádra.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový způsob léčby rakoviny testují vědcí z univerzity v bavorském Erlangenu. Nová léčba by byla založena na nanotechnologiích. Miniaturní částice by mohly lék v pacientově těle dopravit přímo k nádoru. Informoval o tom server iHned.cz.

Nový způsob léčby by měl zvýšit snášenlivost a účinnost chemoterapie. Léčivou látku by v těle přepravovaly částice o velikosti 100 nanometrů, tedy zhruba 500krát menší než průměr vlasu. Ty se skládají z magnetického jádra.

Látku s nanočásticemi lékař vpraví pacientovi do žíly, kde speciální magnet nanočástice nasměruje a dovede krevním oběhem přímo k nádoru. Po zahřátí na určitou teplotu se medikament uvolní. Nanočástice se zaměří jen na zhoubné buňky a zdravé nepoškodí.

Na vývoji přístrojů s vědci spolupracuje německá firma Siemens.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).