Hlavní navigace

Vědci souhlasí s geneticky modifikovanou kukuřicí

Sdílet

Podle vědců z Akademie věd nemá geneticky modifikovaná kukuřice žádný vliv na životní prostředí. Hodlají proto podpořit její pěstování. Informoval o tom server iHned.cz. Opačné stanovisku k tomu zaujímá organizace Greenpeace. Magdalena Klimovičová, vědecká poradkyně této organizace, uvedla, že se jedná o lobbistickou aktivitu části vědecké obce, která se snaží prosadit zájmy biotechnologických společností. Ekologové se také obávají zdravotních dopadů geneticky modifikovaných rostlin.

Podle vědců z Akademie věd nemá geneticky modifikovaná kukuřice žádný vliv na životní prostředí. Hodlají proto podpořit její pěstování. Informoval o tom server iHned.cz.

Opačné stanovisku k tomu zaujímá organizace Greenpeace. Magdalena Klimovičová, vědecká poradkyně této organizace, uvedla, že se jedná o lobbistickou aktivitu části vědecké obce, která se snaží prosadit zájmy biotechnologických společností. Ekologové se také obávají zdravotních dopadů geneticky modifikovaných rostlin.

Předpisy Evropské unie zatím z geneticky modifikovaných plodin povolují pěstovat pouze kukuřici, a to za velice přísných podmínek. Geneticky modifikované plodiny se na světových plochách podílejí již jednou desetinou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).