Hlavní navigace

Vědci souhlasí s geneticky modifikovanou kukuřicí

Denisa Křížová

Podle vědců z Akademie věd nemá geneticky modifikovaná kukuřice žádný vliv na životní prostředí. Hodlají proto podpořit její pěstování. Informoval o tom server iHned.cz. Opačné stanovisku k tomu zaujímá organizace Greenpeace. Magdalena Klimovičová, vědecká poradkyně této organizace, uvedla, že se jedná o lobbistickou aktivitu části vědecké obce, která se snaží prosadit zájmy biotechnologických společností. Ekologové se také obávají zdravotních dopadů geneticky modifikovaných rostlin.

Doba čtení: do minuty

Sdílet

Podle vědců z Akademie věd nemá geneticky modifikovaná kukuřice žádný vliv na životní prostředí. Hodlají proto podpořit její pěstování. Informoval o tom server iHned.cz.

Opačné stanovisku k tomu zaujímá organizace Greenpeace. Magdalena Klimovičová, vědecká poradkyně této organizace, uvedla, že se jedná o lobbistickou aktivitu části vědecké obce, která se snaží prosadit zájmy biotechnologických společností. Ekologové se také obávají zdravotních dopadů geneticky modifikovaných rostlin.

Předpisy Evropské unie zatím z geneticky modifikovaných plodin povolují pěstovat pouze kukuřici, a to za velice přísných podmínek. Geneticky modifikované plodiny se na světových plochách podílejí již jednou desetinou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).