Hlavní navigace

V Písku začal platit zákaz pití alkoholu na většině veřejných míst

1. 7. 2009

Sdílet

V Písku začal platit zákaz pití alkoholu na většině veřejných míst Pití alkoholu na většině veřejných míst v Písku je od středy zakázáno.Informuje o tom agentura Mediafax. Pití alkoholu na většině veřejných míst v Písku je od středy zakázáno. Před týdnem schválili městští zastupitelé protialkoholovou vyhlášku upravující popíjení alkoholických nápojů v ulicích města.

V Písku začal platit zákaz pití alkoholu na většině veřejných míst Pití alkoholu na většině veřejných míst v Písku je od středy zakázáno.Informuje o tom agentura Mediafax.

Pití alkoholu na většině veřejných míst v Písku je od středy zakázáno. Před týdnem schválili městští zastupitelé protialkoholovou vyhlášku upravující popíjení alkoholických nápojů v ulicích města.

Vyhlášku přijalo město hlavně kvůli bezdomovcům a mládeži. „Tito lidé často pijí alkohol u supermarketů, v parcích i jinde, dělají nepořádek, obtěžují okolí,“ řekl agentuře Mediafax starosta Písku Miroslav Sládek (ODS).

Zákaz popíjet alkoholické nápoje platí v centru města, v ulicích přilehlých Otavě, v parcích, na výstavišti, v některých částech sídlišť a také u obchodních center.

"Jsme rádi, že strážníci budou mít konečně účinný nástroj, jak potrestat hříšníky. Uložit mohou až tisíc korun pokuty na místě, ve správním řízení to pak bude mnoho tisíc korun navíc,“ dodal starosta.

Městská policie bude moct alkohol bezdomovcům i mladým lidem zabavit, vylít. Vyhláška bude mít výjimky, a to na restauračních předzahrádkách a v případě konání městských slavností či velkých sportovních a kulturních akcí. V prvních dnech budou strážníci případné hříšníky jen upozorňovat, později ale už budou nemilosrdně pokutovat.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).