V novém sídle zlínské záchranky začalo fungovat i modernější pracoviště dispečinku

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje uvedla do provozu nové Krajské operační středisko. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí záchranky Hana Polešáková. Na novém pracovišti na Peroutkově nábřeží u zlínské nemocnice pracují denně čtyři dispečerky a jedna vedoucí. O víkendech a v noci zajišťují výjezdy sanitek pracovnice tři. „Operátorky pracují v podstatně větších prostorech, navíc je zde vše moderně vybavené a nechybějí ani pulty s dotykovými obrazovkami,“ dodala Polešáková.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje uvedla do provozu nové Krajské operační středisko. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí záchranky Hana Polešáková.

Na novém pracovišti na Peroutkově nábřeží u zlínské nemocnice pracují denně čtyři dispečerky a jedna vedoucí. O víkendech a v noci zajišťují výjezdy sanitek pracovnice tři. „Operátorky pracují v podstatně větších prostorech, navíc je zde vše moderně vybavené a nechybějí ani pulty s dotykovými obrazovkami,“ dodala Polešáková.

Záchranná služba aktuálně disponuje 49 sanitními vozy. Během loňského roku ošetřili pracovníci záchranky 37 567 pacientů a absolvovali 42 328 výjezdů. Původní pracoviště dispečinku v ulici Ladislava Váchy bude zapečetěno a v případě nouze bude sloužit jako záložní dispečink.