Hlavní navigace

V novém sídle zlínské záchranky začalo fungovat i modernější pracoviště dispečinku

5. 3. 2009

Sdílet

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje uvedla do provozu nové Krajské operační středisko. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí záchranky Hana Polešáková. Na novém pracovišti na Peroutkově nábřeží u zlínské nemocnice pracují denně čtyři dispečerky a jedna vedoucí. O víkendech a v noci zajišťují výjezdy sanitek pracovnice tři. „Operátorky pracují v podstatně větších prostorech, navíc je zde vše moderně vybavené a nechybějí ani pulty s dotykovými obrazovkami,“ dodala Polešáková.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje uvedla do provozu nové Krajské operační středisko. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí záchranky Hana Polešáková.

Na novém pracovišti na Peroutkově nábřeží u zlínské nemocnice pracují denně čtyři dispečerky a jedna vedoucí. O víkendech a v noci zajišťují výjezdy sanitek pracovnice tři. „Operátorky pracují v podstatně větších prostorech, navíc je zde vše moderně vybavené a nechybějí ani pulty s dotykovými obrazovkami,“ dodala Polešáková.

Záchranná služba aktuálně disponuje 49 sanitními vozy. Během loňského roku ošetřili pracovníci záchranky 37 567 pacientů a absolvovali 42 328 výjezdů. Původní pracoviště dispečinku v ulici Ladislava Váchy bude zapečetěno a v případě nouze bude sloužit jako záložní dispečink.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).