Hlavní navigace

V neděli se v Praze konal celosvětový pochod proti hladu

Denisa Křížová

Již po šesté se v Praze konal celosvětový prochod proti hladu. V neděli proběhl ve všech časových pásmech a tísice lidí tak symbolicky obešla zeměkouli. Informoval o tom server iHned.cz. Lidé v bílých tričkách se symbolem Světového potravinového fondu a s oranžovými a modrými balonky prošly trasou dlouhou pět kilometrů. Během ní bylo zároveň možné odeslat dárcovskou DMS. Z té dostane fond OSN 27 korun na programy výživy dětí v chudých zemích. Na jídlo pro jedno dítě na jeden den stačí…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již po šesté se v Praze konal celosvětový prochod proti hladu. V neděli proběhl ve všech časových pásmech a tísice lidí tak symbolicky obešla zeměkouli. Informoval o tom server iHned.cz.

Lidé v bílých tričkách se symbolem Světového potravinového fondu a s oranžovými a modrými balonky prošly trasou dlouhou pět kilometrů. Během ní bylo zároveň možné odeslat dárcovskou DMS. Z té dostane fond OSN 27 korun na programy výživy dětí v chudých zemích. Na jídlo pro jedno dítě na jeden den stačí pětikoruna.

Cílem pochodu bylo upozornit na celosvětový problém hladu a získat prostředky na boj proti dětskému hladu ve světě. Na ten totiž každý rok zemře více lidí než na HIV, malárii a tuberkulózu dohromady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).